היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות במרחב בגליל בשת"פ עם גרעין סמ"ן

27/12/2016
 
 
מדבקות ופרחים לאנשים שלא חנו בחניית נכים

לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, קיים המרחב לחיים עצמאיים בגליל בשיתוף פעולה עם גרעין סמ"ן - סטודנטים מובילים נגישות, פעילות משותפת של אנשים עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) יחד עם סטודנטים ממכללת תל חי

 


ליטל לוי - סטודנטית שנה שנייה, חינוך מיוחד ושילוב אומנויות, מכללת תל חי:


ביום ראשון (4.12) השתתפתי בפעילות הראשונה שלי "במרחב לחיים עצמאיים". התרגשתי מאוד לקחת חלק בזה. נפגשנו ב"ביג" בקריית-שמונה: סטודנטיות מתל חי יחד עם חברי "מותק של תאטרון" של המרחב בגליל. התחלקנו לקבוצות קטנות וחילקנו מדבקות ומגנטים שעליהן כתוב: להיות טוב – זה דווקא לא רע!, וחילקנו פרחים לאותם אנשים אשר לא חנו בחניות הנכים...

 

המטרה הייתה להעלות את המודעות אצל אנשים לגבי אוכלוסיית אנשים עם מוגבלות.

שמחתי להכיר, לדבר ולהיפתח לאוכלוסייה שלא יצא לי להכיר בעבר. הכרתי אנשים מדהימים ושמעתי מעט מסיפוריהם האישיים שמאוד נגעו לליבי.

מכיוון שזו הפעם הראשונה שיוצא לי להיפגש ולדבר עם אוכלוסייה זו, התרגשתי מזה מאוד והחיוך לא ירד לי מהפנים.

 

אני וחבריי לקבוצה הסתובבנו בין אנשי הקניון והסברנו להם את מטרתנו, אמרנו להם תודה שהם מכבדים אותנו ולא חונים בחניית נכים. קיבלנו תגובות מאוד טובות וחיוביות מצד אנשי הקניון, ראיתי את האמפתיה שלהם כאשר דיברנו איתם ואת השמחה שהייתה לחברי הקבוצה.

אני מרגישה שהצלחנו לגעת באנשים שדיברנו איתם ושחבריי לקבוצה נהנו מאוד מהפעילות.

שמחתי לקחת חלק מדבר כל כך חשוב,

ומקווה להמשיך...


 

נופר ראש (24) סטודנטית לחינוך מיוחד ושילוב אמנויות בחינוך במכללת תל-חי, רכזת גרעין סמ"ן במכללה:

כרכזת גרעין סמ"ן (סטודנטים/ות מובילים/ות נגישות) ראיתי לנכון לאחד כוחות עם המרחב לחיים עצמאיים בגליל, ויחד לפעול למען העלאת המודעות והרגישות לאנשים עם מוגבלויות.

התלווה אליי אחד המתנדבים הוותיקים והפעילים של הגרעין, ישראל סופר, סטודנט שנה ד' בתואר ראשון לשירותי אנוש ויחד הצטרפנו לפעילות המבורכת של המרחב.

ישנה חשיבות רבה בעיניי לפעילויות מסוג זה, קל וחומר כאשר הן מתקיימות בצפון, הידוע כאזור שאליו התקציבים השונים לא ממהרים להגיע. מכאן, שליוזמה החברתית הזו ערך מוסף בעיניי, שכן היא מציגה פנים אחרות בחברה: פנים אשר נוקטות יוזמה ופועלות למען המטרות החברתיות האמתיות, ביניהן קידום הנגישות והמודעות לה באזורינו. רעיונות אלה תואמים את רוח העשייה אצלנו בסמ"ן.

היה זה מאוד מרגש עבורי להשתתף בפעילות יחד עם סטודנטים וסטודנטיות ממכללת תל-חי, פעילים ופעילות של המרחב וביניהם גם אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית.

מחכה ומצפה להמשיך בשיתופי הפעולה עם המרחב לחיים עצמאיים בגליל,
ולפעול למען העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות, בקרב הציבור.


 

ד"ר סמיר זועבי - מרצה בחוג לעבודה סוציאלית, מכללת תל חי:

שלום רב

היה מקסים להיות חלק ולהשתתף בפעילות שלכם בקניון ביג בקריית שמונה, תודה לכם שאפשרתם לנו לצפות מקרוב בפעילות שלכם.

זה בדיוק לגעת בחלקים האנושיים שבקשר בין בני אדם.

נהניתי מאוד להיחשף לפעילות ונהניתי יותר מחשיפתה לסטודנטים שלי.

אני חושב שברמה מקצועית הדברים התנהלו בצורה מאוד מדויקת לפי העקרונות של העבודה הקהילתית. הפעילות שלכם מעצימה את המשתתפים בה בצורה מאוד משמעותית דבר שאוכלוסייה זו זקוקה לו בצורה מאוד חזקה, מצד שני היא יוצאת שינוי משמעותי בקרב האוכלוסייה הרגילה. 

אני חושב שכל מי שקבל פרח לא ישכח את האירוע ולעולם לא ירשה לעצמו לחנות בחניית נכים, בנוסף כל מי שקבל פרח יספר על זה לחברים ולמכרים שלו והם בעצמם יזכרו ולא יחנו בחניית נכים.

פעילות קהילתית נועדה בעיקר להפעיל את האנשים ולהפוך אותם מחסרי אונים לפעילים, ובנוסף לחולל שינוי בתוך הקהילה. אני חושב שהפעילות שלכם השיגה שני יעדים אלה ובגדול.

כל הכבוד יישר כוח.

 

נותנים פרחים לאנשים שלא חנו בחניות הנכים  מחלקים מדבקות ומגנטים לבאי מרכז הקניות

הסטודנטים מתל-חי וחברי המרחב לחיים עצמאיים בגליל שהשתתפו בפעילות

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד