המרחב לחיים עצמאיים גליל עליון חגג את חנוכה

3/12/2015
 
 
עופר מיכאלי מדבר בפני המשתתפים בחגיגה

המרחב לחיים עצמאיים בגליל חגג אתמול את הסתיו וחנוכה, במסיבה מקסימה. למסיבה הגיעו 36 חברים עם מוגבלות ועוד 8 מתנדבים ללא מוגבלות, בעיקר סטודנטים שפעלו במרחב בשנים האחרונות. הכיבוד היה מינימילסטי-מקסימלי: סופגניות ממולאות ריבה בכמות נדיבה (למישהו ממנהלי המרחב יש יחסים טובים עם בעל המאפייה...) רבובות בשפע של אבקת סוכר. זהו הכיבוד!

המופע המרכזי היה של הקוסם הידוע במחוז הגליל העליון – הראל פפו. אבל פפו דנן לא הקסים אותנו בקסמים קלאסיים, אלא שהמופע כולו היה ברוח העל-טבעי: המופע נקרא "סטנד אפ מג'יק והחוש השישי", שהוא מופע טלפתיה מדהים שעובד על כל החושים. משלב קריאת מחשבות והזזת חפצים בכוח המחשבה, עם מופע סטנד-אפ מקורי וסוחף שבו הקהל משתתף באופן פעיל. המופע הדהים את הקהל פעם אחר פעם – המופע הזה הוא באמת בלתי נשכח!

בקהל שלנו יש הרבה אנשים עם לקויות-ראייה ועיוורים, ולמרות שהם לא ראו, הם בהחלט חוו את המופע בצורה עמוקה, הן בזכות הליווי של אנשים רואים שתיארו להם מה פפו עושה, והן בזכות קריאת המצב של פפו, שמיד הבין שצריך לפעול אחרת, מחוץ לתיבת הקסמים, ולתאר יותר מה הוא עושה, ולעשות פחות קסמים טלפתיים. המופע היה מרתק, ואנחנו ממליצים לכל מי שיכול לראותו.

אחרי המופע רצינו להדליק נרות לכבוד חג החנוכה המתקרב, אבל הרב הראשי של המרחב בגליל, הרי הוא אלברט מימוני, אסר עלינו לברך על הנרות את ברכת הנרות המסורתית של חנוכה, ומאחר ולא רצינו לחלל את כבוד החנוכה, הדלקנו נרות עם ברכת זקן המרחב, הרי הוא ישעיהו שקלים, אשר בירך את הקהל מעומק נפשו ולבו. אחריו נאם בפומפוזיות משהו, עופר, אשר ביקש מהקהל לא לסמוך על הנסים שמישהו עשה לאבותינו ולנו, אלא שכל אחד לא יסמוך על נסים, ויתאמץ לשנות את חייו לפי רצונו, ושאל לו לחכות שמישהו יעשה את זה בשבילו. הקהל ענה אמן משום שכל...

בסוף שרנו כמה שירי חנוכה בליווי רועם ופועם של דרבוקה, שמוטי טויטו, אשר נחשב ל"אמן מקומי" היטיב להכות בה.

המסיבה נערכה באולם המליאה של מועצה אזורית הגליל העליון, אשר ברצון תרמה אותו למסיבה שלנו. תודה.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד