הכירו את סיירת הנגישות של "המרחב לחיים עצמאיים בגליל"

13/11/2013
 
 
סיירת נגישות - המרחב לחיים עצמאיים בגליל

סיירת הנגישות – מרחב לחיים עצמאיים בגליל קמה בשיתוף של עמותת נגישות ישראל ושל התוכנית לשינוי עמדות – FRIENDING של מסד נכויות המהווה שותפות אסטרטגית של ג'ויינט ישראל, ממשלת ישראל וקרן משפחת רודרמן.
הסיירת מורכבת מפעילים עם וללא מוגבלות. תפקידה המרכזי הוא בדיקה של מידת הנגישות של מקומות ציבוריים עבור אנשים עם מוגבלות. 
 

החברים בסיירת לוקחים את המשימות של סקירות הנגישות ברצינות עצומה.

הסקירות נותנות לרוב החברים עניין מקצועי וגם הנאה לצאת מהבית למקומות שאת חלקם הם אינם מכירים.

 

חברי הסיירת מספרים כי "בהתחלה בעלי העסקים היו "נבהלים" מאיתנו, משום שהם לא הבינו מה אנחנו בדיוק בודקים, ולכן שיתוף הפעולה אתם היה בעייתי לפעמים. עם הזמן למדנו להציג את עצמנו בדרך יותר נכונה ונבונה וכעת אנו מסבירים במקצועיות ובחביבות מה אנחנו רוצים לסקור, ושיתוף הפעולה של בעלי העסקים והמנהלים הוא טוב מאוד".

 

לרוב, החברים שסוקרים לא רק בודקים ומצביעים על ליקויים, אלא במיוחד מדגישים את ההנגשות הנכונות, ונותנים עצות ממש מקצועיות איך להנגיש בצורה נכונה.

 

כפיר בר –  חבר בסיירת נגישות

שמי כפיר בר, בן 34, תושב קיבוץ אשדות יעקוב מזה 5 שנים. אני עיוור מוחלט. מתאמן " בבית איל " ומנגן באורגן להנאתי.

אני חבר בקבוצת סיירת נגישות. חשוב לציין שהקבוצה שאני נמנה איתה מורכבת מאנשים עם מגוון רב של צרכים וכן מסטודנטים ללא מוגבלות.

 

אופן העבודה הוא כזה שאנחנו מגיעים למסעדה, בית קפה וכדומה ומתחילים לבדוק האם המקום מונגש עבורנו. אנו מצטיידים בטפסים עם שאלות מנחות כמו למשל: מה רוחב דלת כניסת המקום, האם ישנם שרותי נכים ועוד.

 

כשנכנסים לכל אתר ואתר מסבירים בצורה מכובדת ותרבותית לשם מה הגענו ואף מבקשים את רשותו של בעל המסעדה לבדיקת נגישות המקום והתאמתו לאנשים עם מוגבלות. בנוסף גם מציינים בפניו שאנחנו ממלאים טפסי נגישות ומעלים את המידע לאינטרנט בכדי לאפשר לאנשים עם מוגבלות לבדוק את מידת הנגשת המקום ובהתאם להחליט האם להגיע. מאוד חשוב לנו להסביר לבעל המקום שהמידע המועלה לאינטרנט ניתן לשינוי, במידה ויחליט להנגיש את האתר בצורה טובה יותר.

 

כיום יש ברשותי מטר מדבר המאפשר לי להשתלב בצורה עצמאית יותר בסקירות. אני מאמין באמונה שלמה וחושב שפעילות זו מבורכת וללא ספק תורמת לנו כבעלי הצרכים המיוחדים בכך שיש לנו את האפשרות לוודא נגישות ולהחליט לאיזה מקום ללכת.

 

בין המקומות שסקרה הסיירת:

מסעדת גיטל , קפה גרג , מסעדת ג'עוני , מסעדת ברכת רם , מפגש היקב , מנזר בית הגליל , סינמטק ראש פינה , קניון הגליל העליון , קניון 8 באמצע , אתר האריה השואג , מצפור משגב עם , שדה התעופה מחניים ועוד מקומות רבים...

 

 חברי סיירת הנגישות:

 כפיר בר, גלינה וורוביוב, שי אמסלם, רז בן חיל, אלברט מימוני, נתנאל ירמיהו, צח ברונר, ישעיהו שקלים, עידן חיון, רז ביר, מהדי דעבוס, אבשלום רצפורקר, עינת צרור, דניאל בן ישי, עידו קרמר, מיכאל קוייפמן, סוהד עבדאלוולי, אלברט אזרד, גפן סילנר, יוסי הרוש, נועה גולני, מייסון עבדאלוולי, ברוך שור דקר, מאיה ליאור, עופר מיכאלי, נגה סיון.

 

סיירת נגישות - המרחב לחיים עצמאיים בגליל   סיירת נגישות - המרחב לחיים עצמאיים בגליל

 

סיירת נגישות - המרחב לחיים עצמאיים בגליל   סיירת נגישות - המרחב לחיים עצמאיים בגליל

 

חבר בסיירת הנגישות מודד לצורך סקר נגישות   חברה בסיירת הנגישות מודדת לצורך סקר נגישות

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד