סיכום חודש דצמבר 2011

החודש נפתח קורס תיאטרון. התחילו את הקורס 12 נשים, וכעת, אחרי ארבעה מפגשים, נשארו 8. אנחנו מאוד מרוצים מפתיחת הקורס, משום שהוא נותן לנשים נכות או לנשים שנשואות/אימהות לנכים, להביא לידי ביטוי את כאבן, בעיותיהן, בדידותן, בצורה משמעותית ולא ישירה. לא ישירה? משום שזה לא הן – זה ההצגה שהן עושות על עצמן
1/01/2012
 
 
הלוגו של המרחב לחיים עצמאיים בגליל

 

הקורס הזה אמור להימשך עד לקיץ. אותנו מעניין הקורס עצמו ולא התוצאה הסופית, הצגה, אם תהיה או לא תהיה...

 

החודש התחילו שבע הסטודנטיות שלנו לפעול בכל התחומים שייעדנו להן.


שתי סטודנטיות נכנסות לבתים של נכים על רקע נפשי בצורה קבועה, פעם בשבוע. הן מנסות להוציא את העמית לטיול קצר או לטיול ברחובות, ומדברות איתו על כל נושא שהוא מעלה. אנחנו נעזרים בתמיכה ובגיבוי של עו"ס מתנדב, שנפגש עם הסטודנטיות כולן פעם בשלושה שבועות, לשמוע על עבודתן ולעזור להן בבעיות שמתגלות.

 

אנחנו מאוד רוצים לפתוח קורס לשפת הסימנים, ויש לנו קהל גדול של צרכנים שמבקשים את הקורס הזה, אך אנו נתקלים בשתי בעיות גדולות: ההבטחה של מנכ"ל עיריית ק"ש ומנהל מח' הרווחה להעמיד לרשותנו מועדון מתאים עדיין לא התממשה; ארגון "תעבירו את זה הלאה" עושה לנו בעיות, ולא עומד בהבטחתו לפתוח אתנו את הקורס. מקווים לפתור את הבעיות הללו כבר בשבוע הקרוב.

 

מסתמן שהקורס הבא שייפתח יהיה קורס "יוגה צחוק". כרגע אנו בסופו של משא ומתן עם מדריכת קורס, ואנו מצפים לפתרון בית-המועדון שבו ניתן יהיה לפעול.

 

הסטודנטיות של ההנגשה נפגשו עם עימאד יוסף, איש ההנגשה שאתו אנו עובדים. סוכם שהן יעברו בעסקים בק"ש ובבנותיה, עם דף הנחיה לבדיקה של מספר דברים אלמנטריים של הנגשה. כעת אנו עמלים על הכנת דף ההנחיה הזה. את הדפים עם כל הפרטים ירכז מתנדב חדש אצלנו, אשר רצונו לפעול בתחום ההנגשה. הוא יקבל כל שבוע את הדפים הממולאים שיביאו הסטודנטיות, וירכז את התוצאות. הכוונה שבתוך 4 חודשים יהיה לנו מאגר נתונים על מצב הנגישות של כל העסקים הקטנים בק"ש (עד 100 מ"ר).

 

השתתפנו באופן פעיל מאוד ביום "נגישות? זה העסק שלנו!", שאורגן ע"י הנציבות לשוויון. הופתענו מהלבביות ומהעניין שמתנדבינו נתקלו בבואם לחנויות.  הורגש מחסור בחוברות נגישות בשפה הרוסית! אולי גם רצוי שאתר נגישות ישראל יהיה גם בשפה הרוסית!

 

החודש עסקנו הרבה בהשמת עמיתים בעבודה. שת"פ עם "דרך הלב". השת"פ הזה עומד להסתיים מסיבות שונות, שלא זה המקום לפרטן.
      

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד