לאן מטיילים בחורף?

פארק סחלבים מדהים ביופיו, מספר מרחצאות ובתי ספא, סיורים מודרכים ועוד שלל פעילויות משפחתיות בהן אפשר לבלות בעונת החורף הקרה. צוות סוקרי העמותה בדק וחזרו עם כל המידע שצריך
11/01/2013
 
 
הסחלבים בפארק אוטופיה

 

אוטופיה – פארק הסחלבים

 

פארק אוטופיה הינו גן בוטאני - טרופי אשר מתרכז בטיפוח סחלבים. באוטופיה אוסף ענק של סחלבים, מרביתם בפריחה, הגדלים בכל רחבי יער הגשם על גבי עצים וסלעים, כמו בתנאי הגידול המושלמים בטבע הטרופי. מבקרי פארק אוטופיה יכולים ליהנות מטיול וצפייה מקרוב בעולמם הקסום של הסחלבים, אשר צומחים בכל פינה.

 

נגישות: חניית נכים, בדרך מהחנייה לדלת הכניסה רמפה בזווית מתונה עם מאחזי יד, קופה מונמכת נגישה לכ"ג ללא אמצעי עזר לכבדי שמיעה,
שרותי נכים מרווחים עם מאחזי יד תקניים ומקום לכ"ג לצד האסלה, מעברים רחבים ונוחים לכ"ג, רמפה בשיפוע מתון עם מאחזי יד למעבר בין מפלסי האתר, צפייה נוחה על הצמחייה המיוחדת ואטרקציות באתר, שילוט ברור, כסא גלגלים והליכון להשאלה, שרותי נכים עם מאחזי יד תקניים ומקום לכ"ג לצד האסלה, מזנון נגיש.

 

למידע נוסף

 

 

חמי טבריה ספא

 

חמי טבריה ספא הינו מרכז נופש לכל המשפחה. המתחם כולל אגף רחצה נפרדת לדתיים, בריכות מים טירמומינרליים ובריכות מים מתוקים. במקום חדר כושר משוכלל הפועל בלווי מדריך ספורט מוסמך. במקום ניתן לערוך ימי כיף לקבוצות ואף לקיים אירועים חברתיים והכל באווירה של "שלווה ישראלית".

 

נגישות: חניית נכים, הדרך מהחניה לכניסה ישרה עד שיפוע מתון, דלפק קבלה מונמך נגיש לכ"ג ללא אמצעי עזר לכבדי שמיעה, שירותי נכים מרווחים עם מאחז יד מתקפל ומאחז יד אנכי קבוע לא תיקני, מקום לכ"ג לצד האסלה, מקלחות עם מאחזי יד וספסל ישיבה, מלתחות עם מאחזי יד וספסל ישיבה, מנוף להורדת כ"ג לבריכה, מדרגות עם מאחזי יד לירידה לבריכה, מעבר בין קומות במעלון אנכי לנכים בליווי קב"ט, מזנון נגיש.

 

למידע נוסף

 

הכנסיה למרחצאות חמי טבריה

 

חמי יואב - מרחצאות, ספא יואב

 

חמי יואב הוא קומפלקס הכולל בתוכו מרחצאות, ספא ואירוח כפרי.

 

נגישות: חניית נכים, הדרך מהחניה לכניסה ישרה עד שיפוע מתון

מרחצאות: דלפק קבלה בגובה 100 ס"מ ללא דלפק מונמך, דרך נגישה לכ"ג עד לדלפק, אין אמצעי עזר לכבדי שמיעה בדלפק, מעבר מדלפק הקבלה אל הבריכות ברמפה בשיפוע מתון עם מאחז יד לצידה, שירותי נכים מרווחים עם מאחזי יד לא תיקנים,  מקלחות עם מאחזי יד וכסא ישיבה,  מלתחות עם מאחזי יד וספסל ישיבה, מדרגות עם מאחזי יד לירידה לבריכות, אין מנוף להורדת כ"ג לבריכות, סאונה יבשה ורטובה: דלת כניסה 60 ס"מ ומרחב פנימי צר, ג'קוזי גישה במדרגות, מזנון נגיש.

ספא: דלפק קבלה בגובה 100 ס"מ ללא דלפק מונמך, דרך נגישה לכ"ג עד לדלפק, אין אמצעי עזר לכבדי שמיעה בדלפק, שירותי נכים מרווחים עם מאחזי יד לא תיקנים, חדרי ספא ומנוחה כניסה רחבה, למוגבלי תנועה טיפול במיטה הידראולית.

 

למידע נוסף

 

נווה מדבר - אחוזת בריאות בנגב

 

"נווה מדבר" הוא אתר המרחצאות והספא של הנגב. האתר כולל בריכות מים תרמו-מינרליים חמימים ושוקקים, ולצדו מרכז ספא מקצועי, עשיר ומפנק. בנוסף לבריכות ולספא ישנה מסעדה בשרית וקפיטריה חלבית.

 

נגישות: חניית נכים, הדרך מהחנייה לכניסה ישרה עד שיפוע מתון עם מאחז יד (לצד השיפוע 3 מדרגות), דלפק קבלה בגובה 100 ס"מ ללא דלפק מונמך, דרך נגישה לכ"ג עד לדלפק, אין אמצעי עזר לכבדי שמיעה בדלפק, מעבר מדלפק הקבלה אל הבריכות ברמפה בשיפוע מתון עם מאחז יד לצידה, שירותי נכים מרווחים עם מאחזי יד תיקנים, מקלחות עם מאחז יד וכסא ישיבה, גישה אל הבריכות ברמפות מתונות עם מאחזי יד.

בריכת ישיבה: גישה למתארח בכ"ג ישירות אל מימי הבריכה ברמפה רחבה בשיפוע מתון עם מאחז יד. לבריכת הג'קוזי מדרגות עם מאחזי יד וללא אמצעי עזר לכ"ג.

 

למידע נוסף

 

בית המשפט העליון

 

בית המשפט העליון של ישראל שוכן בגבעת רם שבירושלים. המבנה נחנך בשנת 1992 והוא פרי תכנונם של האדריכלים עדה כרמי-מלמד ואחיה רם כרמי. מאז פתיחתו זכה לשבחים רבים בארץ ובעולם במקביל לביקורות נוקבות בקרב אדריכלים רבים. סיורים מודרכים ליחידים מתקיימים בין הימים א'-ה'.

 

נגישות: חניית נכים בחניון עליון פתוח, הדרך מהחנייה לכניסה ישרה עד שיפוע מתון, מעבר בין קומות במעלית עם מקשים רגילים וללא כתב ברייל, שירותי נכים עם מאחז קבוע וללא מאחז מתקפל, מעברים רחבים, במקומות משופעים מאחזי יד, 3 מדרגות ללא מאחז יד אל חצר הקשתות, גישה לקפיטריה במעלון נכים המופעל ע"י מאבטח.

 

למידע נוסף

 

מבנה בית המשפט העליון

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד