סיור מודרך מהתחנה הראשונה לחווה בגיא

 
 

 מתחם התחנה הראשונה  –  נמצא במקום קסום בלב ליבה של ירושלים, בין העיר העתיקה לחדשה, היכן ששכנה פעם תחנת הרכבת הישנה של ירושלים והראשונה בארץ-ישראל, ונשארה עזובה למשך 20 שנה.

כיום התחנה התעוררה לחיים ומציגה מפגש מרתק בין אוכל לתרבות, בין פנאי לספורט, מקום להורים ולילדים, לצעירים ומבוגרים. עם המסעדות הטובות בירושלים, אירועי תרבות ואמנות, פעילויות פנאי וספורט, התחנה שוקקת חיים ושומרת על האווירה והערכים המיוחדים של המבנה ההיסטורי.
אנחנו מזמינים אתכם לבקר בתחנה הראשונה וליהנות מהשילוב הייחודי והמרתק של המפגש בין אוכל לתרבות בירושלים(
המידע נלקח מאתר התחנה הראשונה).

 

החווה בגיא – לוקחת את המושג "טבע אורבני" אל השלב הבא.
ממש בלב העיר, בסמוך למתחם התחנה, ומתחת לסינמטק, יש גרם מדרגות, ממנו תתגלה לעינכם החווה הנסתרת. במרכזה זורם לו מפל מרשים ובשטחה, בין הגידולים השונים, ניתן ללמוד על המלאכות החקלאיות הקדומות, באמצעותן התקיימו תושבי ירושלים לפני אלפי שנים. מצורות בניה מסורתיות, שיטות גידול חקלאיות שונות ומלאכות עתיקות – החווה מביאה מדי יום את רזי החקלאות הקדומה, אל אנשי המאה ה-21.

לאורך השנה פועלים בחווה לשמר את המלאכות החקלאיות הקדומות בהתאם לעונות הטבע, בדיוק כמו בימי קדם. מתקיימות בה פעילויות כמו קטיף, מסיק, דריכת ענבים, ובנייה חקלאית. תוכלו גם אתם להתנסות בפעילויות, בהתאם לעונה החקלאית(המידע נלקח מאתר "עיר דוד").

 

 

הסדרי נגישות

הסיור המודרך מהתחנה הראשונה לחווה בגיא אינו נגיש וכולל הליכה של 45 דקות וירידה במדרגות.
סיום הסיור הוא בחווה בגיא.
בחווה המפלס העליון נגיש לפי תקן נגישות וכולל כניסה נגישה, חניה נגישה בתיאום מראש בטלפון: *6033 ושירותים נגישים.

הדפס
עבור לתוכן העמוד