מוזיאון נחום גוטמן

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות נפתח בשלושה במאי 1998, על ידי העמותה על שם הצייר נחום גוטמן וקרן תל-אביב לפיתוח. אוסף המוזיאון נתרם כולו על-ידי משפחת האמן, במטרה להאיר את דמותו הרב-גונית של נחום גוטמן כצייר, מאייר, פסל וסופר-ילדים ולאפשר לציבור להכיר את מכלול יצירתו
9/05/2023
 
 
מוזיאון נחום גוטמן (כאן ישראל-אתר האינטרנט של כל ע
מוזיאון נחום גוטמן (כאן ישראל-אתר האינטרנט של כל ע

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות נפתח בשלושה במאי 1998 במעמד נשיא המדינה עזר וייצמן, על ידי העמותה על שם הצייר נחום גוטמן וקרן תל-אביב לפיתוח. אוסף המוזיאון נתרם כולו על-ידי משפחת האמן, במטרה להאיר את דמותו הרב-גונית של נחום גוטמן כצייר, מאייר, פסל וסופר-ילדים ולאפשר לציבור להכיר את מכלול יצירתו. מנהלו הראשון ומייסדו של המוזיאון היה האוצר והכותב יואב דגון ז”ל.

בין השנים 1907 ל-1914 פעלה בבית מערכת עיתון ‘הפועל-הצעיר’, הבית הפך למוקד ספרותי ובית מפגש לקבוצת הסופרים העבריים שהתוו את ראשית התרבות העברית החדשה, ונקרא בפי כל ‘בית-הסופרים’. שנת 2009, נחנך מבנה חדש למוזיאון וישנו גשר המחבר בין שני המבנים. התערוכות במוזיאון מפגישות את יצירתו של נחום גוטמן עם אמנים אחרים הפועלים בשדה האמנות העכשווי בארץ, ומנהלים עימו דיאלוג בין תקופות ובין נקודות מבט. העובדה שגוטמן צייר הן את יפו והן את תל-אביב והתבונן על ערבים ועל יהודים במידה שווה של עניין, מספקת לנו כלי נפלא ללימוד מפגש תרבויות וסובלנות(המידע נלקח מאתר המוזיאון).

להסדרי הנגישות לחץ כאן>>

הדפס
עבור לתוכן העמוד