מסלול סיור חדש לכבדי ראייה ברובע היהודי בירושלים

17/06/2013
 
 
אדם באתר עם עמדת שידור סולארית

פרוייקט חדש - שילוט קולי, פרוייקט ייחודי של החברה לפיתוח הרובע היהודי בירושלים, יחד עם הקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח הלאומי, המאפשר לכבדי ראיה לסייר באופן עצמאי ברובע היהודי ולקבל הדרכה תיירותית מפורטת ב-40 נקודות ברובע והדרכה כיצד להגיע לנקודה הבאה. המידע מושמע מרמקול בנקודה ברגע שהוא מזהה בקרבתו צמיד זיהוי שאותו עונד המטייל על ידו.

40 עמדות השידור הסולאריות שפוזרו ברחבי הרובע הוצבו בנקודות המספרות סיפורים מרתקים מההיסטוריה הסוערת של הרובע לאורך הדורות, בין בתי כנסת, מוזיאונים, אנדרטאות ונקודות תצפית.

 

הציוד הטכנולוגי מאפשר לכבדי הראייה להסתובב ללא ליווי של מדריך ברחובות הרובע היהודי, ולקבל את כל המידע ההיסטורי והתיירותי באשר למקום בו הם נמצאים באותו רגע, ללא תלות באדם אחר.

כך ניתן לשמוע על החומה הרחבה ועל ראשי החץ שעדיין תקועים בה, על המגדל הישראלי ועל החיים שבין הביצורים מימי בית ראשון, על הרובע ההרודיאני ובו כלים מפוארים בהם השתמשו הכוהנים בבית המקדש, על בית הכנסת 'החורבה' שהוקם בראשית המאה ה-18, נחרב, הוקם מחדש, הופצץ במלחמת העצמאות והוקם מחדש עד לפתיחתו ב-2010 ועל מגני הרובע היהודי במלחמת העצמאות שהגנו בחירוף נפש עד לנפילתם.

בפרוייקט הושקע סכום של 100 אלף שקלים והשירות שהוא מציע מוענק חינם לכבדי ראייה בהצגת תעודה.

  פרטים נוספים על הסיור ועל האתרים המשתתפים ניתן לקבל באתר האינטרנט של הרובע היהודי 

או בטלפון 02-6265906

 

אדם באתר עם עמדת שידור סולארית

הדפס
עבור לתוכן העמוד