הפנינג נגישות פתוח לקהל הרחב בקיבוץ סאסא שבגליל העליון

28/10/2021
 
 

ביום שני ה- 25.10.2021 העבירה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות פתוח לקהל הרחב, בקיבוץ סאסא שבצפון.


מטרת ההפנינג הייתה העלאת מודעות לאנשים עם מוגבלות. המשתתפים שמעו את סיפורם האישי של מדריכי העמותה, אנשים עם מוגבלות והתנסו בצורה חווייתית בתחנות המדמות מוגבלויות שונות.

התחנות הוקמו במקום מרכזי בקיבוץ, העוברים והשבים עברו בתחנת שפת סימנים, שם למדו המשתתפים מילים בשפת הסימנים התנסו במשחק "טלפון שבור" בו היה עליהם להעביר מילים ומסרים בעזרת קריאת שפתיים בלבד.

תחנת שפת הסימנים
תחנת שפת הסימנים


תחנה נוספת הייתה מוגבלות פיסית בה התנסו בישיבה על כיסא גלגלים ומעבר של מסלול מכשולים המדמה קשיים שאדם עם כיסא גלגלים יכול להיתקל בהם ברחוב. בנוסף, המשתתפים שיחקו כדורסל על כיסאות גלגלים מיוחדים וחוו בעצמם איך לשחק על כיסא גלגלים משחק כדורסל.


במוגבלות בידיים התנסו המשתתפים בגרפיטי נגיש על ידי לבישת כפפות תנור עם קרש עץ בתוכם, על ידי כפפות אלו המשתתפים מאבדים את המוטוריקה העדינה בידיים ומתנסים בפעולות פשוטות כמו ציור, הכנסת קובייה לקופסה ועוד.

המשתתפים התנסו בגרפיטי נגיש
המשתתפים התנסו בגרפיטי נגיש


במוגבלות בראיה חוו המשתתפים שתי התנסויות חווייתיות. הראשונה היא טעימה עיוורת של גלידה, חולקו למשתתפים כוסות גלידה וכיסויי עיניים ועליהם היה להשתמש בשאר החושים על מנת לזהות מה יש בכוס.


פעילות נוספת במוגבלות בראייה הייתה משחק התנסות במשחק כדור שער עיוורים. את התחנה הדריכה שחקנית כדור שער מקצועית, שהנחתה את המשתתפים בחוקי המשחק.

המשתתפים שיחקו כדור שער עיוורים
המשתתפים שיחקו כדור שער עיוורים


מתגובות המשתתפים:

"פעילות מקסימה, המדריכים שהגיעו מרתקים"

"פעילות חשובה שמעלה את המודעות לנושא. נהנינו מאוד"

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג נגישות פתוח לקהל הרחב בקיבוץ סאסא שבגליל העליון: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד