הפנינג נגישות לתלמידים בחטיבת רימון רעננה

18/04/2019
 
 

בתאריך 8.4.19 קיימה עמותת "נגישות ישראל" יום נגישות חוויתי לתלמידי שכבת ט' בחטיבת רימון רעננה, בתרומת כלל ביטוח

היום החל בהרצאת פתיחה בה דיברו על מושגי יסוד בעולם הנגישות. התלמידים למדו מהי נגישות, הן נגישות פיזית, הן נגישות שירות והן נגישות חברתית.


לאחר ההרצאה התלמידים עברו הפנינג תחנות התנסות חווייתיות בהן פגשו אנשים עם מוגבלות ואפשרו להם "להיכנס לנעליים שלהם" בכך שנתנו להם להרגיש בעצמם את המוגבלות.

התלמידים נכנסים לכיתה בהליכה עיוורת עם כיסויי עיניים
התלמידים נכנסים לכיתה בהליכה עיוורת עם כיסויי עיניים


בתחנת מוגבלות בראיה התלמידים קיבלו כיסויי עיניים והתבקשו להיכנס לכיתה כאשר אינם רואים תוך מציאת מקום ישיבה ללא היכולת לראות, בתחנת מוגבלות בשמיעה התלמידים קיבלו אוזניות המגבילות את יכולת השמיעה והתנסו בתקשורת ללא היכולת לשמוע, תוך שקיבלו הנחיות וטיפים מהמדריך כיצד נכון לתקשר עם אדם חירש/ כבד שמיעה, בתחנות מוגבלות בניידות התלמידים התנסו בנסיעה על כיסא גלגלים ובביצוע פעולות שונות כאשר על ידיהם כפפות המגבילות את היכולת המוטורית.


בכל אחת מן התחנות התלמידים גם שמעו את הסיפור האישי של כל מדריך וניתנה להם האפשרות להכיר מקרוב ולשאול שאלות שמסקרנות אותם, כמו כן, המדריכים לימדו את התלמידים על היכולת שלהם ל סייע לאנשים עם מוגבלות וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה ומכבדת.

התלמידים התנסו בתקשורת ללא היכולת לשמוע
התלמידים התנסו בתקשורת ללא היכולת לשמוע


בסיום היום התלמידים התכנסו למליאה בה פגשו מדריכה עם מוגבלות קוגניטיבית אשר סיפרה את סיפור חייה, בתחנה זו הושם דגש על כך שישנן מוגבלויות שאינן נראות לעין וכי אנשים עם מוגבלויות אלא זקוקים לנגישות לא פחות מאדם היושב על כסא גלגלים.


התלמידים סיכמו ואמרו שהיום תרם להם רבות להבנה של המושג נגישות וכיצד הם יכולים ליצור שינוי ולהשפיע על הסביבה בכך שיהיו יותר רגישים כלפי אנשים עם מוגבלויות ובכלל.


תודה לצוות בית הספר על שיתוף הפעולה ביום מיוחד זה ולקרן כלל ביטוח על התרומה להדרכות חינוך כה ערכיות ומשמעותיות.

התלמידים עברו מסלול מכשולים על כיסא גלגלים
התלמידים עברו מסלול מכשולים על כיסא גלגלים

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג נגישות לתלמידים בחטיבת רימון רעננה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד