הפנינג נגישות זו השנה השנייה בבית הספר אליאנס בתל אביב

10/04/2019
 
 

בתאריך 1.4.19 קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות זו השנה השנייה בבית הספר אליאנס בתל אביב

היום התחיל בהרצאה בנושא הנגישות ואנשים עם מוגבלויות, ההרצאה פתחה את התלמידים לעולם הנגישות על היבטיו השונים: נגישות פיזית, נגישות שירות ונגישות חברתית.

לאחר ההרצאה עברו התלמידים הפנינג חווייתי בו נחשפו לעולם האישי של אנשים עם מוגבלויות שונות. התלמידים עברו בין תחנות התנסות שונות אותן העבירו מדריכי העמותה שהנם אנשים עם מוגבלות. בכל מפגש סיפר המדריך את סיפורו האישי הכולל את דרכי ההתמודדות שלו עם המוגבלות בחיי היומיום ואת הקשיים וההצלחות בחייו.

התלמידים מתנסים בהליכה עיוורת עם כיסוי עיניים ומקל נחייה
התלמידים מתנסים בהליכה עיוורת


כל כיתה עברה ארבע תחנות חשיפה שונות, אחת בנושא מוגבלות בראייה אשר הפעילו מדריכים עיוורים, אחת בנושא מוגבלות בשמיעה עם מדריכים חירשים ומתורגמנים לשפת הסימנים, אחת בנושא מוגבלות בניידות עם מדריכים אשר מתניידים בכיסאות גלגלים ואחת עם מדריכים שלהם מוגבלות בלתי נראית בה נחשפו למוגבלות השכלית ההתפתחותית.

במסגרת המפגשים התלמידים חוו כל מוגבלות ויכלו ללמוד ולהכיר מתוך התנסות את המשמעות של לחיות עם מוגבלות, כמו כן למדו התלמידים דרכים לעזור ולסייע לאנשים בסביבתם, בין אם אנשים עם מוגבלות או ללא מוגבלות.

בסיכום היום התלמידים שיתפו בחוויות ובדברים חדשים שלמדו, נראה כי המפגשים היו מאוד משמעותיים ויצרו שינוי עמדות וחשיפה מאוד חשובה לעולמם של אנשים עם מוגבלות ולמושג נגישות ככלי לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה בכלל ותלמידים עם מוגבלות בבתי הספר בפרט.


אנו מודים לבית ספר אליאנס על שיתוף הפעולה גם בשנה זו, ומקווים להמשך עבודה משותפת גם בשנים הבאות.

התלמידים עברו מסלול מכשולים עם כיסאות גלגלים
התלמידים עברו מסלול מכשולים עם כיסאות גלגלים

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג נגישות זו השנה השנייה בבית הספר אליאנס בתל אביב: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד