הפנינג "נגישות= רגישות" למשפחות בפסגת זאב

17/01/2019
 
 

ביום רביעי 5.12.18 קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג "נגישות= רגישות" לציבור הרחב בפסגת זאב

בהפנינג הופעלו חמש תחנות התנסות חווייתית אשר אפשרו למשתתפים להכיר את עולמם של אנשים עם מוגבלות. בכל תחנה פגשו מדריך שהנו אדם עם מוגבלות אשר שיתף בסיפורו האישי ונתן למשתתפים "להרגיש נגישות".

 

בין התחנות הופעלה תחנת טעימה עיוורת של גלידות אשר הופעלה על ידי לידיה, אישה עיוורת, בתחנה זו ניסו המשתתפים להבחין בין סוגי הגלידות השונות כאשר על עיניהם כיסויי עיניים המדמים עיוורון.

 

משתתפים בהפנינג מתנסים בטעימה עיוורת של גלידה
משתתפים בהפנינג מתנסים בטעימה עיוורת של גלידה


תחנה נוספת שעסקה במוגבלות בראייה הייתה משחק כדורשער עיוורים אותו העביר רמי, מדריך עיוור, במשחק המשתתפים חולקו לשתי קבוצות, עיניהם כוסו בכיסויי עיניים, והם היו צריכים להיעזר בחוש השמיעה ולהבקיע כדור אשר בתוכו פעמונים לשער הקבוצה היריבה.

 

בתחנת גרפיטי נגיש, עם עדה, מדריכה עם מוגבלות בניידות ומוגבלות בידיים, המשתתפים התנסו במוגבלות מוטורית כאשר התנסו בציור, כתיבה, קשירת שרוכים, ומילוי משימות שונות תוך שימוש בכפפות קשיחות המגבילות את תנועת אצבעות הידיים.

 

המשתתפים ניסו לכתוב ולצייר עם כפפות מגבילות על הידיים
המשתתפים ניסו לכתוב ולצייר עם כפפות מגבילות על הידיים


אייל, מדריך אשר מתנייד בכיסא גלגלים הפעיל תחנה של מסלול נגיש בו המשתתפים יכלו להתנסות בנסיעה על כסאות גלגלים במסלול המדמה מכשולים בהם נתקלים ברחוב אנשים עם מוגבלויות פיזיות שונות.

 

תחנה נוספת הייתה תחנת שפת סימנים, בתחנה זו פגשו המשתתפים את שושנה, מדריכה חירשת ואת אילנה מתורגמנית לשפת הסימנים, בתחנה התנסו במשחקי תקשורת המדמים מוגבלות בשמיעה וכן נהנו מקעקועים צבעוניים של הסימן "I LOVE YOU" בשפת הסימנים.

 

המשתתפים עברו מסלול מכשולים על כסאות גלגלים
המשתתפים עברו מסלול מכשולים על כסאות גלגלים


להפנינג הגיעו הורים וילדים רבים אשר השתתפו בתחנות השונות ו"טעמו" מעולמם של אנשים עם מוגבלות.

 

אנו, צוות עמותת נגישות ישראל שמחנו להתארח במהלך חג החנוכה בפסגת זאב ולקדם גם הפעם את הנגישות, הרגישות הסובלנות וקבלת האחר.

 

המשתתפים פגשו מדריכה חירשת והתנסו במשחקי תקשורת המדמים מוגבלות בשמיעה
המשתתפים פגשו מדריכה חירשת והתנסו במשחקי תקשורת המדמים מוגבלות בשמיעה

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג "נגישות= רגישות" למשפחות בפסגת זאב: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד