הפנינג נגישות לתנועה החקלאית!

30/10/2018
 
 

ביום ד' ה-26.9 קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות פתוח לתנועה החקלאית בחוף רסיטל בכנרת

בהפנינג הפתוח פעלו ארבע תחנות התנסות חווייתיות אשר אפשרו למשתתפים היכרות עם עולם הנגישות, מתוך נקודת מבטם של אנשים עם מוגבלות. בכל תחנה חוו המשתתפים התנסות אשר מדמה את המוגבלות ופגשו באדם עם מוגבלות ששיתף בסיפורו האישי, תוך דגש על התמודדויות, אתגרים והצלחות מחייו.

 

המשתתפים יושבים ומקשיבים למדריכה עם מוגבלות קוגניטיבית
המשתתפים פגשו מדריכה עם מוגבלות קוגניטיבית


בין התחנות, המשתתפים התנסו בתחנת גרפיטי נגיש המדמה מוגבלות מוטורית בידיים כאשר התנסו בציור, כתיבה וקשירת שרוכים תוך שימוש בכפפות קשיחות. בנוסף, פעלה תחנת טעימה עיוורת של גלידות בה המשתתפים הכירו אישה עיוורת כשאת עיניהם כיסו כיסויי עיניים המדמים עיוורון. בתחנת שפת הסימנים, פגשו המשתתפים מדריכה חירשת ומתורגמנית לשפת סימנים, התנסו במשחקי תקשורת המדמים מוגבלות בשמיעה והתקשטו בקעקועי "I LOVE YOU" בשפת הסימנים. בתחנה הרביעית הכירו מדריכה עם מוגבלות קוגניטיבית בדרך של משחק חשיבה "לצאת מהקופסא" המדמה את האתגרים העומדים בפני אדם עם מוגבלות קוגניטיבית בפעולות השונות בחיי היום יום שלו.

בסיום ההפנינג, רבים מן המשתתפים ניגשו בהתרגשות למדריכי העמותה על מנת להודות על האפשרות לחוש בעצמם את הקשיים וההתמודדויות אותם הם עוברים בחייהם דרך ההתנסות החווייתית.

נגישות ישראל מברכת את התנועה החקלאית על שיתוף הפעולה הפורה לקידום הנגישות והעלאת המודעות לנגישות חברתית, ערכים של כבוד, שוויון וקבלת השונה.

 

המשתתפים התקשטו בקעקועי "I LOVE YOU" בשפת הסימנים
המשתתפים התקשטו בקעקועי "I LOVE YOU" בשפת הסימנים

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג נגישות לתנועה החקלאית!: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד