העמותה קיימה הפנינג נגישות בעיר לוד

עמותת נגישות ישראל קיימה ב- 23.7.15, הפנינג נגישות בעיר לוד, במסגרת פעילות "לודאים ומדברים"
9/08/2015
 
 
העמותה קיימה הפנינג נגישות בעיר לוד

במסגרת הפעילות ביום זה, מוזמן הקהל הרחב בלוד לפעילות המשלבת סדנאות לילדים, לנוער ולגיל השלישי. היום התבסס על נושא "קבלת השונה".

 

במסגרת הפעילות הכללית, קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות בכיכר קומנדו בעיר לוד.

ההפנינג היה פתוח לקהל הרחב והמשתתפים היו ממגוון מגזרים וגילאים. המשתתפים נפגשו עם אנשים עם מוגבלות והתנסו במוגבלויות שונות ע"י פעולות מהנות: סדנה מהנה בשפת הסמנים, קעקועים בשפת הסימנים, כדורסל על כיסאות גלגלים, טעימות עיוורות של גלידות, גרפיטי נגיש (התנסות במוגבלות מוטורית בכפות הידיים באמצעות כפפות קשיחות), ריצה על עיוור, מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים.

תודות על שיתוף הפעולה לקהילה נגישה של העיר לוד ולבנות ובני השירות בעיר, בעזרתם הרבה קיימנו והפעלנו אירוע מרשים זה.

מצפים להמשך פעילות פורייה בעיר לוד. 

 

 

עזרא, קהילה נגישה:  "אירוע שהתקיים בלוד ע"י בנות שירות לאומי שקהילה נגישה השתתפה בעזרה להקמתו וקיומו גם מספר פעילים מקהילה נגישה השתתפו בהפעלת 3 תחנות להתנסות במגבלות פיזית בכ"ג מוגבלות מוטורית בידיים ומשחק כדורסל בכ"ג .

נגישות ישראל קימה את האירוע בצורה במיטבית, ליאת ומיטל שניהלו את האירוע ללא שום תקלה. גם ריבוי תחנות ההתנסות גרם לציבור הרחב להבין ולו במעט את הקשיים היום יומיים שבהם מתמודדים אנשים עם מוגבלות.

אירוע כזה מתקיים בפעם הראשונה בעיר לוד לאחר שלא מעט שנים קהילה נגישה מנסה להביא פעילות כזו לעיר, להגברת המודעות והעניין נדחה בגלל חוסר בתקציב.

גם בכירי העירייה הגיעו להתנסות: ראש מנהל חינוך שלום עזרן, מנהלת מחלקת רווחה אורלי דהן, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס וראש העיר עו"ד מר יאיר רביבו.

אני מקווה שהציבור ובכירי העירייה הבינו במעט את המסר ויקדמו את שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה ובקהילה, קודם כול ביחס וההבנה ובקבלת האדם עם המגבלה, בראש ובראשונה כאדם שווה זכויות שיש לבצע עבורו את ההתאמות הנדרשות גם מבחינה פיזית וגם הכרתית, לשילובו המלא בחברה ובקהילה"

 

                                        

                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  כתבה של גל גפן על האירוע להרגיש נגישות בלוד
  כתבה של ידיעות איילון על האירוע להרגיש נגישות בלוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה העמותה קיימה הפנינג נגישות בעיר לוד: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד