הפנינג "נגישות=רגישות" ביער אילנות בשיתוף פעולה עם קק"ל

15/05/2014
 
 
מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים

ב- 16.4 יום ד', התקיים ביער אילנות, הפנינג "נגישות=רגישות" ביוזמת קרן קיימת לישראל.

טרם חול המועד פסח הזמינה קק"ל את הקהל הרחב להשתתף בטיול נגיש- "לילות קק"ל- באוהל ביער אילנות"- נגיש לכולם!

הטיול התחיל בשביל נגיש (כמעט בכולו) בנחל אלכסנדר והודרך על ידי הש"ש (בני שנת שירות) של קק"ל, שסיפרו למשתתפים על תהליך שיקום הנחל, הצבים הרכים שחיים בו ועוד. בסיום הטיול נסעו המשפחות ליער אילנות, שם הקימו אוהלים, אכלו ארוחת ערב והוזמנו לפעילות "נגישות=רגישות".

הפעילות נפתחה ביום עיון בעמותת נגישות ישראל לש"ש המלווים את הטיול. ביום זה עברו הש"ש היכרות מעמיקה עם עמותת נגישות ישראל בכלל וערכי הנגישות בפרט. ביניהם היכרות עם המוגבלויות השונות ומשמעותן והכשרת הש"ש בהעברת הפעילות יחד עם עמותת נגישות ישראל.

בהפנינג השתתפו ילדים והוריהם ועברו בין תחנות התנסות המדמות את המוגבלויות השונות (ראייה, שמיעה וניידות) הם התנסו במסלול מכשולים על כסאות גלגלים, עברו סדנה של טעימות עיוורות של גלידה, סדנאות בשפת הסימנים, סדנאות תקשורת, קעקועי גוף בשפת הסימנים והתמודדות עם גרפיטי נגיש - כתיבה וציור עם כפפות המדמות מוגבלות בידיים.

בכל תחנה הכירו המשתתפים אדם עם מוגבלות שתיאר בפניהם את הקשיים, ההצלחות וההתמודדות עם אותה המוגבלות.

מאיה קורנברג, רכזת הדרכה של מתנדבי שנת השירות בקק"ל: "הפעילות הייתה מוצלחת מאוד בעיקר בגלל שהיה בה שילוב של עניין, תוכן חדש שעניין וריתק את הקהל יחד עם התנסות חושית שחיברה את המודרכים והעניקה להם חוויה בלתי נשכחת"

עוד מדברי המשתתפים שעברו פעילות זו:

"זו הייתה פעילות מדהימה ומאוד מתאימה לאופי הפעילות, נהנינו מאוד! כל הכבוד על התכנון, הביצוע והערך המוסף של נושא חשוב שכזה"

"נהנינו מאוד מהפעילות המעשירה שלכם שהייתה מרגשת ונשארה חקוקה בזיכרון של הילדים"

בסוף הפעילות ישבו כל הילדים לסיכום הפעילות והעבירו את חוויותיהם מהפעילות, שריגשו עד מאוד את צוות המארגנים מטעם קק"ל ואת עובדי עמותת נגישות ישראל. בין הדברים בלטה תגובתו של אחד הילדים הנרגשים: " כולם אומרים שאנשים שונים אבל הם דומים בדבר אחד... בלב!"

תודה גדולה למאיה קורנברג ולבני שנת השירות שסייעו לנו להפעיל את התחנות וליוו את מדריכי העמותה לכל אורך הפעילות, בסבלנות גדולה, אכפתיות ורגישות. תודה ל: אופק בלילטי, דניאל אושרי, דקל שונפלד, נטע יהל, נעם בן נתן וענבר בז'ז'ינסקי

ותודה ענקית למשתתפים על הרגישות, האכפתיות, הסבלנות וההקשבה, תודה!

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפנינג "נגישות=רגישות" ביער אילנות בשיתוף פעולה עם קק"ל: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד