העמותה קיימה הפנינג נגישות וספורט בבית הספר לסיעוד בביה"ח תל השומר

5/06/2013
 
 
רוכבים על אופני יד

עמותת "נגישות ישראל" קיימה בשיתוף ביה"ס לסיעוד בבית החולים תל השומר, הפנינג נגישות וספורט עבור אנשים עם מוגבלויות. במהלך היום התאפשר לסטודנטים של בית הספר להתנסות באופן חוויתי בעולמם של אנשים עם מוגבלויות, בדגש על מגוון ענפי ספורט לנכים.

 

ברחבת בית הספר ובתוכו הוקמו תחנות שונות, כאשר כל אחת מהן עוסקת במוגבלות שונה או בענף ספורט שונה. על ידי התנסות חוויתית זאת, וסיפורם האישי של המדריכים עם המוגבלויות, זכו הסטודנטים להתוודע בצורה טובה יותר לעולמם של אנשים עם מוגבלות ולנושא הנגישות ככלל. לאותם סטודנטים, אשר עתידים לעסוק בשירותי הרפואה, הכרת הנושא הינה דבר מהותי, עקב האינטראקציה העתידית עם אנשים עם מוגבלות, אותה צפויים הסטודנטים לקיים במסגרת תפקידם.

ההפנינג נפתח עם הרצאת פתיחה שמטרתה להכיר לסטודנטים מושגי יסוד מעולם הנגישות. לאחר ההרצאה יצאו הסטודנטים אל עבר רחבת בית הספר על מנת להתנסות בתחנות.

התחנות כללו בין היתר: מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים אשר נועד להפגיש את הסטודנט עם המוגבלות הפיזית, כדורסל על כיסאות גלגלים, טעימה עיוורת של גלידות בתחנת מוגבלות הראייה, היכרות עם שפת הסימנים בתחנת מוגבלות בשמיעה, היכרות עם מוגבלות קוגניטיבית דרך משחקי חשיבה והגיון, תחנת טכנולוגיה נגישה וגרפיטי נגיש, אופני יד וטנדם, ריצה עיוורת ועוד.

הפנינג הנגישות הסתיים עם הרצאה מרתקת של מר דרור כהן, ספורטאי פאראלימפי, ששיתף את הקהל בסיפורו האישי. לאחר מכן התקיים פאנל סיכום בו שיתפו הסטודנטים בחוויותיהם מיום הפעילות. התגובות היו חמות ומרגשות והיה ניכר כי הסטודנטים אכן חוו חוויה מעוררת ומלמדת מאותו היום, שאותה בתקווה ייקחו אל עבר עבודתם המקצועית.

ההפנינג התקיים ביום שני, 13.5.2013

הגב' ליז מינץ, מרכזת הפורום לקידום חברתי מבית הספר לסיעוד מוסיפה:

 

"ברצוננו להודות על שיתוף הפעולה, על הפתיחות המחשבתית, היצירתיות והסבלנות בארגון של הפנינג הנגישות ללומדים בבית הספר האקדמי לסיעוד ע"ש זיוה טל, במרכז רפואי שיבא, תל השומר. תודה על החזון, על המעורבות והאחריות.

תודה לצוות המדריכים הנפלאים אשר הצליחו להעניק ללומדים חוויית למידה ייחודית ומרגשת.

תודה מיוחדת והערכה רבה ליובל וגנר, נורית וגנר ודרור כהן, על מאמציהם, על השקעתם ועל המוכנות לחלוק את ניסיונם האישי אתנו.

מאחלים לעמותה הצלחה בהמשך השגת המטרות שקבעתם לעצמכם, בהעברת המסר החברתי ובהפצת המידע להשגת כבוד, שוויון והשתלבות עבור אנשים עם מוגבלויות"

 

עמותת "נגישות ישראל" רוצה להודות בראש ובראשונה לבית הספר לסיעוד - למנהלת בית הספר - הגב' אלה קורן, למרכזת הפורום לקידום חברתי - הגב' ליז מינץ ולשאר הצוות הנפלא, על שיתוף הפעולה המסור ועל העזרה הרבה שסייעה רבות לקיומו של הפנינג הנגישות הזה.

בנוסף ברצוננו להודות לעמותות "אתגרים", "מהלב", "מילבת" וליתר משתפי הפעולה ביום הזה, למר דרור כהן על הרצאת הסיכום ולכל הצוות הנפלא, המתנדבים וכל מי שנתן חלק על מנת שיום זה ייצא לפועל.

 

הרצאת פתיחה

 

משחקים כדורסל בכיסאות גלגלים

 

טעימה עיוורת של גלידות

 

מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים

 

ציור גרפיטי עם כפפות קשיחות

דרג את הכתבהדירוג כתבה העמותה קיימה הפנינג נגישות וספורט בבית הספר לסיעוד בביה"ח תל השומר: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד