העמותה קיימה הפנינג נגישות באירוע חניכת פארק נגיש במודיעין

ביום רביעי 23.4 נערך הפנינג נגישות בחניכת פארק נגיש ברחוב עמק זבולון במודיעין. ביום זה השתתפו תושבי העיר וארגונים שונים: קהילה נגישה, מדריכי וחניכי "כנפיים של קרמבו", ילדי אקים- סניף מודיעין ואלי שרוני מנכ"ל עמותת פעולה
29/04/2013
 
 
פארק נגיש

 

בטרם התרחש יום זה, נפגשה העמותה עם הגורמים ההתנדבותיים בעיר במטרה לייצר שיתוף פעולה וקידום צרכיהם של הגורמים השונים. בנוסף, מדריכי "כנפיים של קרמבו" עברו הכשרה בנושא הנגישות והשתלבו בהפעלת התחנות השונות. 

 

ברחבת הפארק הוקמו תחנות התנסות שונות המדמות את המוגבלויות השונות, בהם יכלו התושבים להתנסות באופן עצמאי. בכל תחנה הכירו המשתתפים אדם עם מוגבלות שתיאר בפניהם את הקשיים בחייו, את ההצלחות וההתמודדות, ובמקביל יכלו המשתתפים באותה תחנה להתנסות בחוויה המדמה את אותה מוגבלות.

בין התחנות השונות התנסו התושבים במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים, כדורסל על כיסאות גלגלים, טעימות עיוורות של גלידות, גרפיטי נגיש, נסיעה על אופני טנדם ועוד.

 

השתתפותם של אוכלוסיות שונות מהעיר ביום הזה היוותה נקודה מכרעת במשמעותו של יום זה, ומעבר להתנסויות השונות נוצר בפארק שילוב אמיתי של תושבי העיר - אנשים עם או בלי מוגבלות, שחוו יחדיו וכאחד את התחנות השונות.

 

עיריית מודיעין:

"עשרות ילדים הגיעו ביום שלישי שבוע שעבר לפארק הנגישות בעמק זבולון לחנוך בשיתוף עם חברי "קהילה נגישה" ועמותת נגישות ישראל.

כזכור, הפארק כולל מתקנים שהובאו באופן פרטני על מנת שיהיו נגישים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. וכוללים נדנדת ישיבה המותאמת לילדים בעלי מגבלויות, מגלשות עם מעקה מיוחד ומתקנים נוספים המותאמים לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

לאירוע עצמו הגיעו מתנדבי נגישות ישראל והפעילו הפנינג שהוקדש לילדים בעלי צרכים מיוחדים. במסגרת הפעילות עברו תושבי העיר סדנאות להכרת עולמם של בעלי מוגבלויות. בין היתר, התושבים למדו לנסוע על כיסא גלגלים על מדרכה עם מהמורות, לשחק כדורסל בכיסא גלגלים, לרכוב על אופני טנדם עם כיסוי לעיניים לדמות נסיעה עיוורת, אוזניות המדמות חיים ללא שמיעה וכן הלאה.

בין התושבים שהגיעו לפארק היה ראש העיר, חיים ביבס, סגניו מויש לוי ואילן בן סעדון, חברי המועצה מוטי גרונר ושלמה פסי, יו"ר סניף איל"ן במודיעין, חבר המועצה שלום דהאן, יו"ר סניף אקים מודיעין שחר מי-און ותושבים רבים נוספים. ביבס התנסה ברכיבה על אופני טנדם שוחח עם מתנדבי נגישות ישראל והודה להם על פעילותם לטובת ילדי העיר."

 

 

תודה רבה לכל המשתתפים ולכל השותפים לעשייה:

- עובדי העירייה מהמחלקות השונות שתרמו והשתתפו ביום זה.

- חברי קהילה נגישה שסייעו, דחפו ולקחו חלק משמעותי בהפנינג.

- שחר מי און, יו"ר סניף אקים מודיעין, שליווה, תמך ושילב את ילדי אקים באירוע.

- מירב שבירו, יו"ר ועדת נגישות קהילתית בעיריית מודיעין.

- אלי שרוני, מנכ"ל עמותת "פעולה", שהפעיל את תחנת אופני הטנדם.

- תודה מיוחדת למדריכי "כנפיים של קרמבו" שסייעו בהפעלת היום, בהקמתו ועזרו לנו ליישם את ערכי הנגישות והעברתם לכלל

  התושבים שהשתתפו ביום זה. תודה רבה על העשייה המרובה והטמעת ערכי הנגישות ביישובכם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה העמותה קיימה הפנינג נגישות באירוע חניכת פארק נגיש במודיעין: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד