ממשיכים גם בקורונה: דצמבר של הפנינג נגישות בבתי ספר

גם בתקופת משבר הקורונה, עמותת נגישות ישראל ממשיכה לקיים פעילויות חינוכיות לתלמידים ומורים להעלאת המודעות לנגישות ושילוב, הן פעילויות מקוונות והן פרונטאליות בשטח ביה"ס
 
 

 

 

ב- 15.12 עמותת נגישות ישראל ערכה הפנינג תחנות נגישות מקוון לתלמידי שכבת ח' בחטיבת הביניים ב' בירכא!

התלמידים שמעו הרצאת פתיחה אודות מבוא לנגישות, פגשו את עדה המדריכה שדיברה איתם על נגישות פיזית ונתנה להם להתנסות בכתיבה ביד החלשה שלהם, על מנת לדמות מוגבלות בידיים.

בהמשך נפגשו עם יעקב, מדריך תחנת מוגבלות בראייה שסיפר על ההתמודדות שלו, החוויות והזדמנויות כאדם עם מוגבלות בראייה. כמו כן, התנסו התלמידים בהליכה במרחב המוכר להם, ובביצוע פעולות פשוטות בעיניים עצומות.

לאחר מכן, הודיה מדריכת תחנת מוגבלות בשמיעה שיתפה את המשתתפים בסיפור חייה, בזמן שתרגמו אותה לשפה הערבית.

לבסוף, אורי יצחקי מדריך תחנת מוגבלות תקשורתית עלה ושיתף אותנו בחוויות שלו, ובטיפים שלו כיצד לשלב תלמיד עם מוגבלות תקשורתית בבית הספר. אפילו גיא לרר מתוכנית "הצינור" בערוץ 13 עלה עם אורי להגיד לנו בהצלחה. התלמידים הביעו התעניינות רבה, שאלו שאלות מקסימות, שיתפו פעולה בצורה יוצאת דופן.

לסיכום, נהנינו.

 


במסגרת חודש המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, בתאריך ה- 10.12.2020 קיימה עמותת נגישות ישראל הרצאה מעוררת השראה לתלמידי כיתת נחשון בשכבה ט' מבית ספר יהלו"ם, שוהם



את ההרצאה העבירה מדריכת העמותה שרון אשתר, שסיפרה את סיפורה, ודיברה על הקשיים וההצלחות היומיומיות שחוותה בחייה, מתחילת אובדן הראייה עד לעיוורון מלא ובהמשך עד להיותה ספורטאית אלופת עולם בכדורת דשא.

שרון אשתר מרצה בפני כיתת נחשון
שרון אשתר מרצה בפני כיתת נחשון


התלמידים שהיו קשובים וסקרנים שאלו שאלות כמו "במבט לאחור היית מוותרת על המוגבלות?", "האם את חולמת שאת רואה?" ועוד, וקיבלו מענה על כל שאלותיהם.

שרון נתנה לתלמידים טעימה מתוך עולמה העשיר וריתקה את כל הנוכחים בסיפורה ובדבריה.

 


בתאריך ה- 3.12.2020, ערכה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות לכבוד היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.

הפעילות התקיימה בבית ספר תיכונט בתל אביב לכיתות ח' וכללה 9 תחנות.

במסגרת הפעילות התחלקו התלמידים לקבוצות ועברו בין התחנות. בתחנות פגשו את מדריכי עמותה, רכשו ידע אודות השמוגבלות שיש למדריך, הכירו אותו ואת סיפורו, שאלו שאלות והתנסו בפעילות חוויתית.

בין התחנות פגשו התלמידים במוגבלויות פיסיות, שמיעתיות וראיה.

בתחנות מוגבלות בניידות התנסו התלמידים בגרפיטי, קשירת שרוכים והדבקת מדבקות כשידיהם מוגבלות בתנועה ע"י כפפות עם קרש עץ.

בכדורעף בישיבה למדו התלמידים את חוקי המשחק הפראלימפי והתנסו בו כאשר הם יושבים על הרצפה, מתמסרים בכדור מעל רשת ועליהם לא לזוז ממקומם. וחוו התניידות באמצעות כיסא גלגלים.

התלמידים התנסו בכדועף פראלימפי בישיבה על הרצפה
התלמידים למדו  את חוקי משחק הכדורעף הפראלימפי


בתחנת ראייה התנסו התלמידים בהליכה חופשית במרחב והקשבה להוראות כאשר עיניהם מכוסות בד והם אינם רואים דבר.

ובתחנת מוגבלות בשמיעה התנסו בהעברת מילה בעזרת קריאת שפתיים בלבד במשחק "טלפון שבור" ולמדו מילים משפת הסימנים הישראלית (שס"י).


התלמידים שיחקו "טלפון שבור" ללא חוש השמיעה

הדפס
עבור לתוכן העמוד