העמותה התחילה את פרויקט "נגישות בקהילה" בתיכונים ברמת גן

27/12/2020
 
 

עמותת נגישות ישראל פתחה השנה את תכנית המעורבות החברתית "נגישות בקהילה" בעיר רמת גן.

תלמידי התיכונים השונים ייקחו חלק בתכנית הכוללת היכרות מעמיקה עם עולמם של אנשים עם מוגבלות וביצוע פרויקטים לקידום הנגישות ביישוב, באמצעות הקניית ידע עיוני על עולם הנגישות, מפגשים עם אנשים עם מוגבלות והיכרות מעמיקה עם סיפורם וצרכיהם וביצוע פרויקטים קבוצתיים לקידום הנגישות ברמה היישובית, תוך קידום המודעות לנגישות.התוכנית הינה תכנית שנתית בת 60 שעות, שתתפרס על פני 18 מפגשים מקוונים שבועיים לאורך השנה ועבודה עצמאית של התלמידים על היוזמות החברתיות בליווי של העמותה.

מדובר בקבוצה מובחרת ואיכותית של בני נוער שבחרו לתת מעצמם קצת יותר, אשר מגיעים עם תחושת שליחות אמיתית ועם רצון להפוך לחלק מסיירת הנגישות בבית הספר, לפתוח את העיניים ואת הלב, להוציא לפועל את היוזמה החברתית שלהם ולפעול לשינוי.

בתאריך 22.11.2020 התקיים המפגש הראשון. הוצגה התכנית השנתית ומטרותיה והועברה מצגת המבוא שלמעשה פותחת את הנושא. במפגש שלאחר מכן עברו התלמידים הרצאה בנושא תפיסת האדם ומוגבלותו.

במפגש השלישי החלו התלמידים עם ההיכרות המעמיקה עם אנשים עם מוגבלויות. שרון אשתר, מדריכה בעמותה עם מוגבלות בראייה, העבירה הרצאה מעוררת השראה.

במפגשים הבאים התלמידים יכירו מדריכים עם מוגבלויות פיזיות, בשמיעה, קוגנטיביות, נפשיות ותקשורתיות. בהמשך יצאו לשטח ויבחנו את הנגישות בסביבתם: בית הספר, בית, שכונה וכו'.

לקראת אמצע השנה התלמידים יחשבו על יוזמות חברתיות שקשורות לנגישות ויפעלו כדי להוציא אותן לפועל.

התכנית מתקיימת הודות לעיריית רמת גן ולתרומת קרן פרץ נפתלי.

הדפס
עבור לתוכן העמוד