ממשיכים גם בקורונה: הפנינג נגישות בבית הספר הטכנולוגי נווה נאמן בהוד השרון

8/12/2020
 
 

ביום חמישי ה- 26.11.2020 העבירה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות לתלמידי כיתה י' בבית הספר הטכנולוגי נווה נאמן בהוד השרון, בתרומת חברת גלוברנדס


יום הפעילות נפתח בהרצאה בשתי קפסולות, שבה התלמידים למדו על עולם הנגישות, המוגבלויות השונות, ומה התפקיד של החברה ביצירת שינוי.


לאחר מכן השתתפו בהפנינג, שבמהלכו התלמידים התחלקו ל-
4 קבוצות ועברו בין תחנות התנסות שונות, בהן פגשו והכירו את מדריכי העמותה, אנשים עם מוגבלויות שונות (שמיעה, ראייה, תקשורת ופיזית). במפגש שיתפו המדריכים בסיפורם האישי, באתגרים, התמודדויות והצלחות מהיום יום.

בתחנת מוגבלות בתקשורת הכירו התלמידים מדריך עם אספרגר
בתחנת מוגבלות בתקשורת הכירו התלמידים מדריך עם אספרגר


בתחנות, התלמידים רכשו ידע אודות המוגבלויות וההתמודדות האישית והתנסו בחוויה היומיומית עם המוגבלויות השונות.

בין התחנות היו תחנת מוגבלות בשמיעה, שם התנסו במשחק "טלפון שבור" בו היה עליהם להעביר מילים ומסרים בעזרת קריאת שפתיים בלבד.

בתחנת ההתנסות במוגבלות הפיזית התלמידים התנסו בישיבה על כיסא גלגלים וביצוע פעולות יומיומיות פשוטות (יציאה וכניסה מהכיתה, הרמת חפץ מהרצפה ועוד).

במוגבלות בתקשורת הכירו מדריך עם אספרגר שסיפר את סיפורו, התמודדויותיו והצלחותיו והראה סרטון שממחיש התמודדות במצב של עומס גירויים.

במוגבלות בראייה חוו התלמידים התנסות בהליכה במרחב כשעיניהם מכוסות בבד והם אינם רואים דבר.

התלמידים התנסו בהליכה במרחב כשעיניהם מכוסות
התלמידים התנסו בהליכה במרחב כשעיניהם מכוסות


בית הספר מסר בתום התוכנית:

"... אנחנו אחרי סדנת נגישות. רוצה לומר תודה ענקית , כמו בכל שנה זו חוויה עוצמתית ! צוות ההדרכה שלך הוא משהו מיוחד - גיא, אורי, מוטי ושרון היו מדהימים ! איזה אנשי השראה ... תודה על הכל ונשיקות"

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד