תכנית "נאמני נגישות" בבי"ס "תיכון חדש" תל אביב

30/12/2018
 
 

בתאריך ה-18.11.2018 קיימה עמותת נגישות ישראל את תכנית "נאמני נגישות" בבי"ס "תיכון חדש" בתל אביב, להעלאת המודעות לעולם נגישות

בתחילת היום, התלמידים עברו הרצאת א'- ב' של נגישות בנושא נגישות ואנשים עם מוגבלות בדגש על נושא של נגישות חברתית וכיצד אנחנו כחברה יכולים לפעול בדרך של כבוד, סובלנות ורגישות לאחר.

 

לאחר ההרצאה, התלמידים עברו הפנינג של תחנות התנסות חווייתיות שם פגשו במדריכים עם מוגבלויות שונות והתנסו בצורה חווייתית באותן מוגבלויות.

 

התלמידים פגשו מדריכים עיוורים והתנסו בהליכה עיוורת
התלמידים פגשו מדריכים עיוורים והתנסו בהליכה עיוורת


בתחנת מוגבלות בראיה פגשו מדריכים עיוורים והתנסו בהליכה עיוורת והתמצאות בסביבה כאשר על עיניהם לבשו כיסויי עיניים. בתחנת שמיעה קיבלו אוזניות המגבילות את השמיעה והתנסו במשחקי תקשורת ללא היכולת לשמוע ובתחנה השלישית, תחנת ניידות התנסו במעבר בין מכשולים על כסאות גלגלים המדמים מכשולים שקיימים בסביבתנו ביום יום.

 

בתום הפעילות התלמידים כונסו למליאה שם פגשו מדריכה עם מוגבלות קוגניטיבית אשר פרשה בפניהם את חוויותיה האישיות- ההצלחות, הקשיים והדרך האופטימאלית למימוש הנגישות עבורה.

 

התלמידים עברו מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים
התלמידים עברו מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים


לסיום התכנסו התלמידים להרצאת סיכום בה שיתפו את שעבר עליהם במהלך יום הנגישות הפורה.

 

אחת התלמידות שיתפה: "הבנתי איך לגשת להציע עזרה לאדם עם מוגבלות ולשאול אם הוא צריך עזרה ואיך לעזור לו." תלמיד נוסף אמר " אני מבין היום את הקושי של אנשים עם מוגבלות וכמה אנחנו צריכים להיות רגישים וסובלניים הרבה יותר."

 

התלמידים התנסו במשחקי תקשורת ללא היכולת לשמוע
התלמידים התנסו במשחקי תקשורת ללא היכולת לשמוע

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד