פרויקט "נאמני נגישות" - בחטה"ב הר וגיא בקיבוץ דפנה

12/02/2014
 
 
פרויקט "נאמני נגישות" - בחטה"ב הר וגיא בקיבוץ דפנה

יום רביעי ה- 12.2.2014 קיימה העמותה יום "נאמני נגישות" לתלמידי שכבת ח' בחט"ב הר וגיא, קיבוץ דפנה. הפעילות מומנה בסיוע קרן יוסף וקריסטינה קסירר.

היום נפתח בהרצאת נגישות, בה נחשפו התלמידים למושגי היסוד בעולם הנגישות, הכירו ולמדו על המוגבלויות השונות ומשמעותן וגילו את משמעות הנגישות על פניה השונים-החל מנגישות פיזית, נגישות השירות ונגישות חברתית הנוגעת ליחסים של בין אדם וחברו.

בחלק השני של היום, עברו התלמידים בין ארבע תחנות התנסות המדמות את המוגבלויות השונות - מוגבלות בראייה, בשמיעה, בניידות ובקוגניציה. בכל תחנה נחשפו התלמידים לאדם עם מוגבלות אשר שיתף אותם בסיפורו האישי, בקשיים היומיומיים, בהצלחות ובמהי נגישות עבורו. בנוסף, בכל תחנה חוו התלמידים את המוגבלויות השונות בצורה חווייתית.

בתחנת מוגבלות בראייה נכנסו התלמידים לחדר חשוך כשעיניהם מכוסות, כך למדו להתנהל ללא חוש הראייה ולמדו כיצד להשתמש ביתר החושים להתמצאות במרחב. 
בתחנת מוגבלות בשמיעה עברו התלמידים סדנה בשפת הסימנים ומשחקי תקשורת בזמן שאוזניהם מכוסות באוזניות המדמות ירידה בשמיעה. 
בתחנת מוגבלות בניידות התנסו התלמידים במסלול מכשולים על כיסאות גלגלים. 
בתחנת מוגבלות קוגניטיבית התמודדו התלמידים עם משחק חשיבה, המדמה את ההתמודדות של אדם עם מוגבלות קוגניטיבית בביצוען של רוב פעילויות היום יום.

בתום הפעילות התכנסו התלמידים לסיכום היום ושיתפו בחוויות ובתובנות שעלו ביום זה.

לאחר יום העיון יבצעו התלמידים פרויקטים מקדמי נגישות בסביבתם הקרובה, לדוגמה: פרויקט הסברה בנושא לשאר השכבות בבית הספר, מיפוי הנמכות מדרכות וזמינות חניות נכים בעיר, יצירת לוגו/סלוגן חדש לעמותה ועוד.

 

 

  

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד