אירוע סיום ייחודי בביה"ס מנשה אלישר בירושלים

9/08/2020
 
 

את ה-6.8.20, היום האחרון לבית הספר של החופש הגדול, החליטו בביה"ס מנשה אלישר בירושלים להפוך ליום משמעותי וערכי לכל התלמידים, באמצעות פעילות נגישות חווייתית, שהתקיימה ע"י נגישות ישראל אודות לתרומת קרן קסירר

במסגרת הפעילות, 6 קבוצות של תלמידים מכיתות א-ד, עברו בתחנות התנסות המדמות מוגבלויות שונות.

בכל תחנה המשתתפים פגשו באדם עם מוגבלות ששיתף אותם בסיפורו האישי, וכן התנסו בצורה חווייתית במוגבלויות השונות.

הילדים פגשו את עדה, מדריכה עם מוגבלות בניידות, שסיפרה להם על האתגרים שאדם היושב על כסא גלגלים מתמודד איתם כאשר אין נגישות, ונתנה להם להתנסות בהתמודדות זו באמצעות ישיבה על כיסא גלגלים וכן במשחק מחניים ללא תנועה.

 

הילדים פגשו מדריכה עם מוגבלות בניידות והתנסו בהתניידות בכיסא גלגלים

הילדים פגשו מדריכה עם מוגבלות בניידות והתנסו בהתניידות בכיסא גלגלים

 

 

לאחר מכן פגשו ברמי, מדריך עם מוגבלות בראיה, ששיתף באופן בו הוא מתמודד עם אתגרי היום יום, תפקידו של כלב הנחייה המסייע לו, וכיצד הוא משחק ופעילו בעולם הספורט. הילדים חוו את התחושות של היות אדם עיוור באמצעות כיסויי עיניים והתנסו גם במשחקי כדור על עיוור.

 

בתחנה השלישית הילדים פגשו את אמיר, מדריך עם מוגבלות בשמיעה ולצידו מתורגמן לשפת הסימנים, שמעו את סיפורו ולמדו על האופן בו ניתן לתקשר עם אדם שאינו שומע. הילדים התנסו בתקשורת ללא שמיעה באמצעות אוזניות.

 

התלמידים פגשו מדריך עם מוגבלות בראיה וחוו מוגבלות זאת באמצעות כיסויי עיניים

התלמידים פגשו מדריך עם מוגבלות בראיה וחוו בעצמם מוגבלות זאת

 

 

רכזת הקייטנה סיכמה את היום:

"אני רוצה להודות לכם. תודה רבה על הפעלה מדהימה, על באמת שיתוף הילדים בחוויות, התחושות. התאמה לכל הגילים, באמת סקרנתם אותם ונתתם להם נקודת מבט על האחר קצת. אני חושבת שזה משהו ראוי להערכה.

תודה רבה וכל הכבוד לנגישות ישראל על הדבר הענק הזה שהיא עושה. שאפו ענק".

הדפס
עבור לתוכן העמוד