פרויקט א' ב' של נגישות בתרומת קרן תד אריסון וקבוצת פישמן

10/04/2014
 
 
לוגו פישמן

פרויקט א' ב' של נגישות בבתי ספר יסודיים

פרויקט א' ב' של נגישות בתרומת קבוצת פישמן- לאור הצלחת התוכנית א' ב' של נגישות, בתרומת קרן תד אריסון, קבוצת פישמן ומועדון לקוחות הפאוורקארד החליטו לקחת חלק ולגייס סכום כסף נוסף, על מנת לתת מענה לביקוש הגדול שעלה מן השטח.

הפרויקט א' ב' של נגישות עוסק בחשיפה של תלמידים, בבתי ספר יסודיים, לנושא הנגישות בדרכים מגוונות וחווייתיות. החל משיעורים בהם נחשף התלמיד בדרכים שונות למושגים "שונות", "דמיון" ו"עזרה לאחר" ועד להיכרות מעמיקה עם אנשים עם מוגבלות (ראייה, שמיעה וניידות) והתנסויות המדמות את עולמו של אדם עם מוגבלות. במהלך הפרויקט נחשפים התלמידים והצוות החינוכי לנושאים אלו ופועלים גם הם לקידום ערך הנגישות בעזרת שיעורים עצמאיים שמספקת עמותת נגישות ישראל והחתמה על אמנות נגישות יחד עם הוריהם, לאחר הפרויקט.

תרומה זו אפשרה לעמותה להגיע באופן ישיר ל 10 רשויות מקומיות, ל- 12 בתי ספר, כ-1300 תלמידים וכ- 55 אנשי חינוך שלקחו חלק בפרויקט בבתי הספר ברחבי הארץ. בנוסף באופן עקיף הגיעו ערכי הנגישות לכ-4000 משפחות שחתמו עם ילדיהם על אמנת נגישות והתחייבו לקחת חלק במהפכה לקידום ומימוש זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ושילובם בחברה לחיים של- שוויון, כבוד, זכות ומקסימום עצמאות.

מאז קבלנו את התרומה קבלנו מספר רב של תגובות נלהבות ובקשות נוספות לקיום הפרויקט בבתי ספר נוספים ברחבי הארץ- בזכות תרומה זו הגדלנו את קהל שותפינו באופן משמעותי והוספנו מוסדות רבים שמבקשים גם הם לקחת חלק לעשייה זו.

תודה לקבוצת פישמן ומועדון הלקוחות פאוורקארד על שותפות ערכית ועל שאפשרו לנו לקדם את עשייתנו ולהרחיבה, תודה!

בתי הספר שלקחו חלק בפרויקט:

סביון- בית הספר גני יהודה

שוהם- בית הספר צוקים

פרדס חנה בית הספר מרחבים

רעננה- בית הספר ביל"ו

ראשון לציון- בית הספר נחלת יהודה

אילת- בתי הספר גלים ומצפה ים

יהוד- בית הספר רמז

טבריה- בתי הספר רעות והר נוף

תל מונד- בית הספר ניצנים

נתניה- בית הספר שמרית

תחנת התנסות בשפת הסימניםהתנסות במוגבלות מוטוריתתחנת התנסות בכסאות גלגלים

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד