תאור - פעילויות הדרכות הניתנות להזמנה לתנועות נוער

1/04/2013
 
 

 

מאז קום המדינה משמשות תנועות הנוער כור היתוך בו ילדים ונוער מכל רחבי הארץ מצטרפים לתנועה כלשהי ויחד מעמיקים, מחדשים ומפיצים את חשיבות השתייכותם לחברה הישראלית. בעוד התנועות שונות בינם לבין עצמן במאפיינים מסויימים חשוב לוודא שהן מאפשרות לכל מי שמעוניין בכך להצטרף ולהשתלב בשורות התנועה – כולל כמובן חניכים ומדריכים עם מוגבלות.

עמותת נגישות ישראל מקפידה מדי שנה ליצור שותפויות עם תנועות נוער נבחרות ויחד להגביר את המודעות בתנועה פנימה ובסביבתה הקרובה לחשיבות שבקבלת השונה, הגברת המודעות לחשיבות הנגישות כאמצעי לאפשר שילוב אמיתי בתנועה בפרט וביישוב ממנו היא פועלת בכלל וכן לתפקיד החשוב שיש לנוער ביצירת שינוי חברתי ובעידוד חברה אחרת – מקבלת, משלבת, רגישה ונגישה.

העמותה מציעה מגוון פעילויות חלקן חינמיות המתעדכנות מעת לעת על מנת לאפשר למדריכים להעביר פעולות נקודתיות בנושאים חשובים אלה וכן מעודדת פעילויות נרחבות יותר ברמת היישובית ו/או הארצית באותה התנועה.

דוגמאות להדרכות ופעילויות להזמנה:

הפנינג נגישות

פעילות חינוכית, חווייתית ומרגשת המשלבת היכרות עם אנשים עם מוגבלות לצד התנסויות חווייתיות יחודיות במוגבלויות שונות. ניתן לקיים עם נגיעה ספורטיבית ו/או להתאימה לדרישות המזמין.

לפרטים נוספים על הדרכת "הפנינג "נגישות = רגישות" לחץ כאן

"עיר נגישה לכולם"

תוכנית מורחבת המשלבת את כל העולמות – היכרות ושבירת סטיגמות דרך העברת ידע בנושא מוגבלות ונגישות לצד התנסות חווייתית והיכרות עם אנשים עם מוגבלות; מיקוד הנוער בפרויקטים מקדמי נגישות תוך מתן כלים למנהיגות צעירה, יצירת שינוי והנעה לפעולה;

פרטים נוספים על תוכנית "עיר נגישה לכולם" לחץ כאן

שילוב בקמפיינים של העמותה (חינמי) – עמותת נגישות ישראל מקיימת קמפיינים קבועים:

יום המודעות הארצי לנגישות בסימן חניות נכים – "לא נכה אל תחנה" המתקיים בסתו

חודש הנכה הבינ"ל – המתקיים בדצמבר ובו מציינים את החשיבות שבקבלת השונה בדרכים מגוונות בכל רחבי הארץ.

"לכולנו מגיעה עצמאות יום יום" – קמפיין המשולב בקמפיין ההתרמה השנתי לעמותת נגישות ישראל סביב יום העצמאות וימי הזכרון.

במסגרת קמפיינים אלה ניתן לקבל מערכי שיעור ופעולות, חומרים הסברה מודפסים כולל מדבקות, פוסטרים ומנשרים לחלוקה. יש ליצור קשר עם העמותה להצטרפות לגורמים הרבים המשתפים פעולה במסגרת הקמפיינים ומסייעים לנו לקדם המודעות ברחבי הארץ כל השנה.

 

ליצירת קשר להזמנת הדרכות נגישות - לחץ כאן

הדפס
עבור לתוכן העמוד