רשימת רעיונות לנושא עבודה

להלן רשימה של רעיונות

מומלץ לבצע עבודה יסודית בליווי תמונות

את העבודות אתם מוזמנים לשלוח לעמותת נגשות ישראל ולראש העיר בבקשה לטפל בשיפור המצב

1.       מצב הנגישות בתחבורה ציבורית - האם תחנות האוטובוס נגישות? האם נהגי האוטובוס עוצרים צמוד למדרכה? האם נהגי האוטובוס מסייעים לנכים לעלות לאוטובוס?

2.       חניות נכים - בדקו האם יש מספיק חניות נכים? האם הם מסומנות כנדרש בחוק?, האם לכל חניה יש גם תמרור? האם יש עליה נוחה למדרכה בצמוד לחניית הנכים? האם רק נכים חונים בחניות נכים? אם המשטרה מגיעה לאכוף כנגד עברייני חניות נכים?

3.       מסעדות ובתי קפה - בדקו בעיר את מצב הנגישות - האם יש כניסה נגישה לכסא גלגלים? האם רוחב הדלת מעל 75 ס"מ, האם יש שרותי נכים תיקניים? האם יש תפריט ברייל? האם יש שולחן נוח לכסא גלגלים? האם מותר להיכנס עם כלב שרות/נחייה?

4.       עסקים קטנים -  בדקו בעיר את מצב הנגישות - האם יש כניסה נגישה לכסא גלגלים? האם רוחב הדלת מעל 75 ס"מ, האם יש שרותי נכים תיקניים (בעסקים מעל 100 מטר)? האם מותר להיכנס עם כלב שרות/נחייה? האם המעברים מספיק רחבים?

5.       הנמכות מדרכה ומעברי חצייה - בדקו האם ההנמכות המחברות בין הכביש למדרכה חלקות? האם יש משטחי אזהרה לטובת עיוורים? האם יש עמודים או מכשולים בדרך? האם יש פס הכוונה המסמן לכיוון מעבר החצייה?

6.       מגרשי ספורט ופארקים בעיר -  בדקו בעיר את מצב הנגישות - האם יש חניות נכים? האם יש כניסה נגישה לכסא גלגלים? האם מותר להיכנס עם כלב שרות/נחייה? האם המעברים מספיק רחבים? האם יש ספסלי מנוחה נגישים עם ידיות אחיזה? האם ניתן להגע לכל המגרשים?

7.       משרדי הרשות המקומית (לשכת ראש העיר, מחלקת חינוך, מחלקת רווחה, מחלקת גבייה) -  בדקו בעיר את מצב הנגישות - האם יש כניסה נגישה לכסא גלגלים? האם רוחב הדלת מעל 75 ס"מ, האם יש שרותי נכים תיקניים (בעסקים מעל 100 מטר)? האם מותר להיכנס עם כלב שרות/נחייה? האם המעברים מספיק רחבים? האם יש דלפקים נגישים? האם יש מערכת לולאת השראה לתקשורת עם לקויי שמיעה?

8.       מקומות בילוי (משחקיות, מועדונים, ביליארד, באולינג..) -  בדקו בעיר את מצב הנגישות - האם יש חניות נכים? האם יש כניסה נגישה לכסא גלגלים? האם רוחב הדלת מעל 75 ס"מ, האם יש שרותי נכים תיקניים (בעסקים מעל 100 מטר)? האם מותר להיכנס עם כלב שרות/נחייה? האם המעברים מספיק רחבים?

9.       מצלמים - הכינו ספר תמונות שמציג בעיות נגישות? הכינו סרט על קשיי נגישות בעיר

10.   פייסבוק / אינסטגרם- עודדו את החברים לעלות פוסטים ותמונות בנושאי נגישות, הירשמו כחברים בפייסבוק של "נגישות ישראל"

 

נשמח לחשוב אתכם על נושאים נוספים ולסייע במטלות ספציפיות שקבלתם.

 

לפניות: 09-7451126  מייל: office@aisrael.org

עבור לתוכן העמוד