לא ייאמן: בן 18 ללא ידיים מנגן בגיטרה עם הגו-גו-דולז

18/11/2012
 
 
מנגן גיטרה עם הרגליים (הגדל)

 

 

ג'ורג' דנהיי בן ה-18 מהאנובר, וירגיניה, הוא אחד מאותם האנשים, שמסעירים את העולם ביכולתם הכמעט בלתי נתפסת לעשות את הבלתי אפשרי. דנהיי, שנולד ברומניה ואומץ על ידי משפחה אמריקאית בעודו תינוק, הפך לסנסציה ויראלית, כשסרטון בו הוא מנגן בגיטרה עלה לרשת והגיע עד לחברי להקת הגו-גו-דולז (Goo Goo Dolls)' שהזמינו אותו להופיע איתם באוגוסט האחרון. אה, שכחנו לציין, שדנהיי נולד ללא ידיים ועל הגיטרה הוא פורט בעזרת בהונותיו בלבד.
 
סיפור חייו - לפני שניגן עם להקת הגו-גו-דולז וזכה לחשיפה תקשורתית בינלאומית - לא היה קל: "החלטנו לאמץ אותו מתוך תמונה שראינו, תמונה קטנה בשחור לבן", סיפר אביו בסרטון של הסינגל החדש שלו. "נסענו ברחבי רומניה כדי להביא אותו וביום הראשון שראינו אותו בבית היתומים הוא היה חולה ומורעב". נראה שבלי משפחתו המאמצת, חייו היו נצבעים בגוונים קודרים הרבה יותר: "כנראה שהייתי ברחוב ברומניה ומתחנן לכסף ולאוכל או שהייתי מת", סיפר הצעיר בראיון לרשת NBC12.
 
 


"המוזיקה תמיד היתה החיים שלי", סיפר. "בגיל שמונה אמא שלי דחפה אותי ללמוד מוזיקה קלאסית והתחלתי ללמוד לנגן בצ'לו. שמנו את הכלי על הרצפה וכך ניגנתי עליו. אחרי הצ'לו התחלתי ללמוד לנגן בכלים נוספים ועל הדרך גם על גיטרה ובאס. על הגיטרה והפסנתר למדתי לנגן בעצמי".
 
דנהיי, שפעמים רבות בעבר התמלא שנאה כלפי החיים על שנולד ללא ידיים, לא מרבה לדבר על הקשיים שחווה כילד, שלעולם לא היה "כמו כולם". הוא מעדיף להתרכז בדרך שעבר ובאופן בו התגבר על האתגרים שהחיים הציבו בפניו. "אני מאמין שהחיים מיוחדים ויחודיים. לא משנה איך הגעת לכאן ולא משנה מי אתה - החיים הם מתנה", אמר בסרטון הסינגל החדש, שהוא משווק בימים אלו ושמו "החיים הם מתנה".
 
אולם, אף על פי שקיבל את כל שהיה זקוק לו ממשפחתו המאמצת, עברו ומשפחתו הביולוגית, שנותרו מאחור ברומניה, המשיכו לעורר בו סקרנות לאורך כל הדרך. לאחרונה, בעזרת ערוץ טלוויזיה רומני, הוא פגש לראשונה את הוריו הביולוגיים. תוכנית ששודרה באוסטרליה ועסקה בדנהיי, ליוותה את סיפור המפגש, נגעה בליבם של רבבות אנשים, שברה את שיאי הצפיה וכעת משודרת ברחבי העולם. 
  
 
דנהיי לא נותר אדיש להדים שסיפורו מעורר ברחבי העולם ולסרטונים בהם הוא נראה מנגן בעזרת רגליו ושר בקולו הנעים: "אני אוהב לראות עד כמה הסרטון מעורר באנשים אחרים את המוטיבציה לנגן בגיטרה. אנשים אומרים לעצמם: 'אני לא יכול לנגן על גיטרה בעזרת הידיים, אבל הנה אדם שמנגן על גיטרה בעזרת הרגליים'. זה מעורר בהם השראה להרים את הכלי ולהתחיל ללמוד שוב ולהתמודד עם הקשיים. אני אוהב את זה".
 
סיפורו של דנהיי מוכיח לכולנו, שגם את הבלתי אפשרי ניתן להפוך לאפשרי, ושלכישרון, התמדה ומוזיקה מרגשת אין גבולות, גם כשזה מגיע לנגינה בגיטרה ללא ידיים. יחד עם זאת, קשה להתעלם מן האהבה הגדולה שקיבל דנהיי ממשפחתו המאמצת ומן החשיבות הטמונה ביכולתם של אנשים לתת מכל מרצם ותמיכתם לדאגה, חינוך וטיפוח של אנשים שונים למראית עין. עם מידת התמיכה והאהבה הנכונות, כל אחד יכול להגשים את חלומותיו. "אסור לנו לאפשר לשום דבר להפריע לנו בדרך לעשיית והשגת כל מה שאנחנו רוצים כבני אדם. תמיד נוכל להשיג את מבוקשנו אם רק נדע לכוון את עצמנו לדרך הנכונה", אמר דנהיי.
 
עמוד הפייסבוק שלו מעורר השראה בפני עצמו, עם סטטוסים, תמונות ומוזיקה מרוממי רוח, שיעשו לכם את היום. תפרגנו לו גם אתם ותעשו לו לייק. 

"הרצון הוא האיש החזק והעיור, שנושא על גבו את האיש הצולע שעיניו פקוחות."
(- פרידריך ניטשה)

 

פורסם לראשונה באתר XNET 
 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד