חניות נכים בקניונים - רעיון לאכיפה
5/08/2006
 
 
הגדל
חניית נכים בקניונים
מאת יאיר רון
 
ביום שישי לפני הצהריים קניון שבעת הכוכביםבהרצליה  "מפוצץ" מרוב מכוניות שהגיעו גם למפלס השלישי והאחרון אכן קניון מוצלח לכל הדעות הרחק משאון הקטיושות בצפון.
 
רכב מפואר (מחצי מיליון שקל אין הרבה עודף) נכנס בשרלטנות ראוייה לגנאי לחניית נכים מדומם מנוע ,וממנו "נשפכים" ילדיו השובבים ורעייתו המגודרת עטוייה בתכשיטים למכביר כדי  לנקר את העיינים לכל רואיה עד שיזדקקו לשירותיו רפואיים של דר בלומנטל מנתח העיניים הנחשב ביותר בשידורי הפרסומת של הרדיו
 
הרעיה המעוטרת העירה בחצי לחש (לאיש חיקה הנצחי לעת עתה)  כי הוא חונה בחניית נכים והלה השיב לה מי ובי: "אין היום לחץ של נכים בקניון " ראיתי למעלה חנייה ריקה של נכה.  ואני עם המשולש הירוק הדבוק לשימשת מכוניתי עומד לידם בציפיה שיפנו את השטח אך הם מיהרו למעלית.
 
בצר לי מצאתי חנייה מרוחקת ודידיתי על רגלי הדואבות לכיוון המעלית רוטן על אזרח מדינתי חסר הלב ואולי גם חסר אלוהים.
 
שלחתי פקס להנהלת הקניון וביקשתי שיפקחו על תפיסת חנייה של נכים ע"י בריאים מן הראוי לציין כי לא זכיתי לתשובה מהנהלת הקניון וגם לא ראיתי שמישהו  שמופקד על הנושא טיפל בה לקניון יש חברת אבטחה רצינית וחמושה ומוצבת בכניסות  כולל מאבטח חמוש ברחבת הכניסה ברם אין איש שיאכוף את תקנות החנייה על באי הקניון.
 
אני משוכנע שאם דבר כזה היה קורה במדינה מתוקנת מערכת הכריזה של הקניון המודיעה על מכירות ומבצעים תודיע לאמור " בעל רכב  פלוני חונה בחניית נכים ומכוניתו עתידה להיגרר מחוץ לקניון , או אז היינו רואים מישהו היוצא בדהירה פראית לכיון החניון דוחף את מי שממתינים למעלית וזועק "גוררים לי את הרכב" פנו חי דרך אני ממהר.
כמו כן אם היה מישהו עם מצלמה מתעד את אותו ברנש ודואג לפרסם אותה בתקשורת תחת הכותרת עמוד הקלון של תת אדם חסר לב
 
אפשרות נוספת לא יקרה אך לא פחות יעילה היא הדבקת דף נייר בגודך של חצי גיליון על השמשה הקדמית של המכונית ובה יכתב באותיות קידוש לבנה מודגשות
לאמור
איך אינך מתבייש להחנות את רכבך בחניית נכיםה???!!!! לא תיבוש
דע לך כי את מספר מכניתך רשמנו וגם נגיש נגדך תלונה במשטרה בעניין זה
על החתום הנהלת הקניון, מחלקת הביטחון והסדר הציבור
.
מובטח לכל מי שיפקפק ביעילות השיטה כי ההצלחה תהה מאה אחוז . אותו בעל הרכב חסר לב ,לא יעז אפילו לחשוב על שיבה לסורו יען כי יעסוק במשך שעות וימים לנקות את שמשת מכוניתו בחומרי חריפים לנקוי והסרת דבק  שמכילים חומרי המסה כגון טינר או אציטון שכידוע יפים לדרכי הנשימה יעכלו את גם את עור ידיו של הנהג הסורר.
 
מובטח שהנ"ל  יקלל את יומו  את  חפזונו שהמיטו עליו צרה צרורה כזו  ואת מי שהדביקו את ה"פתשגן הדביק להחליא" הנ"ל על שמשת מכוניתו שהייתה שעה קודם לכן ממורקת לתלפיות ואת כל מי שגרם במישרין או בעקיפין להגעתו באותה שעה לקנייון כולל  אשתו ו/או חמתו ו/ או ילדיו, שגרמו לו להגיע לקניון ביום כל כך נאחס.
 
אגב לחניון הנ"ל כמו החניונים דומים יש מכון לשטיפת מכוניות ואז קרוב לוודאי שתיפתח מחלקה מיוחדת להסרת ה"פטשגנים" משמשות המכוניות תמורת סכום השווה לשתי שטיפות רגילות לפחות
 
אני מאמין כי בעניין הדבק  ידובר רבות בסביבתו הקרובה שהשלומיאל דנן , ודובר הנהלת הקניון יגדיל לעשות ,אם יעביר את הידיעה בענין זה למקומון המתפרסם בעיר וסביבותיה המשווע לסיפורי צבע אודות חברה כנ"ל תחת הכותרת ה"פרייר השבוע" דבר זה יהווה גורם מרתיע לכל מי שינסה לתפוס את מקומו של נכה. 
 
ובא לציון גואל
 
אורי.  
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד