סיפור אישי על אורי בר-לב / משפחת וולפוס
8/09/2008
 
 

שלום לכולם,

כולנו שמענו על פיטוריו המפתיעים של ניצב אורי בר-לב. העיתונות מלאה בשבחים על מקצועיותו. אנחנו מרגישים צורך לספר לכם סיפור אישי שמעיד על האיש מזווית אחרת. אנא העבירו הלאה כדי שעוד אנשים ישמעו על האיש היקר הזה.

ב-11/9/07, יום לפני ערב ראש השנה, פגע קסאם פגיעה ישירה בבסיס הטירונים בזיקים. כשבעים חיילים שישנו באותה השעה באוהלים נפגעו, בינהם היה גם בננו, עפרי. עפרי איבד את רגלו הימנית באותו אירוע.

בימים, בשבועות ובחודשים שאחרי, נחשפנו לארץ ישראל האחרת. פגשנו מאות אנשים שבאו לתמוך, להתעניין, להזדהות ולתת שלא על מנת לקבל. אנשים מופלאים, פרטיים ופעילים בארגונים התנדבותיים שמציגים פן אחר של הארץ שחשבנו שנעלם מזמן ומחזירים את האמון ברוב הדומם. היה גם קומץ של אנשי ציבור מופלאים, בעלי תפקידים, שהמשותף להם היה שהופיעו בשקט, כבני אדם ולא כאנשי ציבור.

יום לאחר הניתוח, בשעת צהריים מאוחרת של ערב ראש השנה, נכנס אורי בר-לב לחדרו של עפרי בבית החולים ברזילי. ניצב בר-לב הגיע בלי מצלמות ובלי כתבים. ראש המחלקה, דר' יצחק יקים, צלצל אליו וסיפר לו שיש "חייל קטוע חדש" במחלקה ובר-לב פינה את הלוח שלו כדי לבקר ולעודד. עפרי בדיוק ירד בפעם הראשונה אחרי הניתוח מהמיטה לכורסא, כולו אפוף מורפיום ובר-לב ניגש אליו עם חיוך ענק, התיישב על המיטה ואמר: "שמע לי בחורצ'יק. לא סיפור". אורי בר-לב, נכה צה"ל בעצמו, קטוע רגל , הראה לכולנו איך "העסק עובד" וכמה "לא סיפור" להסתובב בעולם עם פרוטזה במקום רגל. הוא סיפר לנו על פציעתו, על השירות אחרי כן, על הגדעונים ועל המשטרה. סיפר לעפרי שבעצם יש יתרונות עצומים בלהיות בלי רגל. אין צורך לגזום ציפרניים, אפשר שלא להחליף גרב הרבה זמן ואפילו סיפר שבאחד מהמסעות המפרכים שהיו לו עם פקודיו, צחק על כולם כיוון שהם הגיעו לסיום עם שתי רגליים מדממות והוא רק עם אחת...

תמיד ידענו שהמציאות היא בעיני המתבונן אבל הישיבה עם אורי המחישה לנו כי הכל אכן בראש וכי בידנו הבחירה אם זה "סיפור או לא סיפור". לאורי היתה השפעה משמעותית על הבחירה של עפרי בהמשך קדימה לשיקום מהיר.

אורי ישב איתנו כשעה וחצי. כשנפרד הבטיח לעפרי לפגוש אותו כשיתחיל ללכת. "הבירה עלי" אמר כשהלך.

בפעם השניה פגשנו את אורי בר-לב בשיקום בתל השומר. שוב הגיע לביקור בשקט, ללא מלווים. כשנכנס התקשר ללישכתו ואמר שהוא "יושב עם החייל שעפה לו הרגל בזיקים" והוא מבקש להעביר אליו רק שיחות דחופות. ישב איתנו כשעתיים בהן שוחחנו על כל נושא שבעולם ועם עפרי גם על מודלים חדשים של כפות רגליים שעפרי מצא באינטרנט. עפרי ביקש לדעת אם אפשר לקפוץ על רגל אחת, הקטועה, ובר-לב נענה לאתגר, ניסה והצליח. שוב השאיר אותנו עם הידיעה שהכל אפשרי.

הפעם האחרונה היתה כשעפרי ניגן בהופעה הראשונה שלו בתזמורת צה"ל. כשאורי שמע על כך, בא במיוחד בערב לכמה דקות רק כדי לפגוש את עפרי לחיבוק קצר ולהמשיך לעיסוקיו.

זהו אורי בר-לב שאנחנו פגשנו. אשרינו ואשרי המדינה שזכתה באנשים כאלה המשרתים אותה.

שרית, שוקי ועפרי וולפוס.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד