סוף שבוע של אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחייה / חיים לוי
25/04/2008
 
 

אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחייה ארגנה סוף שבוע לחבריה באחוזת אוהלו שעל שפת הכנרת.

בתאריך ה-21.03.08 בפורים, הגיעו כחמישים עיוורים עם כלבי נחייה ומלווים רואים, מכל רחבי הארץ, לאחוזת אוהלו שעל שפת הכנרת.

הגענו ביום שישי בצהריים, התארגנו בחדרים, לאחר מכן קיבלנו קפה ועוגה על הדשא. לאחר שתיית הקפה המשכנו לשבת בדשא וקיבלנו הרצאה מדהימה בנושא ציפורים בארץ ישראל. המרצה היה יוסי ביידץ מיבניאל, איש החברה להגנת הטבע. תוך כדי ההרצאה, שמענו את הציפורים, שנמצאו בשטח וזיהינו אותם על פי הציוצים שלהם.

לאחר התפילה בבית הכנסת, התכנסנו בחדר האוכל לארוחת ערב שבת. עשינו קידוש ושרנו שירי שבת, ונהנינו מהארוחה הטעימה מאוד שהוגשה לנו.

לאחר ארוחת הערב, התכנסנו שוב בדשא. ברחבת הדשא הייתה הופעה של תקליטן, שהרקיד אותנו, והיו לא מעט זוגות של עיוורים וגם מלווים שרקדו ונהנו מאוד.

למחרת בבוקר לאחר ארוחת הבוקר, היו לנו כמה שעות פנויות, התארגנו בקבוצות בצורה ספונטנית עם הכלבים והמלווים, ויצאנו לסייר באזור של אוהלו. קבוצה אחת טיילה לכיוון חוף צמח וקבוצה אחרת טיילה לכיוון המושבה כנרת. אני רוצה לציין שהיה לנו מזג אוויר נהדר.

כשחזרנו מהסיורים באזור, התכנסנו שוב, הפעם באולם, וקיבלנו הרצאה מפי וטרינרית בשם דר' ליסיה שרון. היא הרצתה בפנינו על נושא של שיקום כלבים, שנפגעו כתוצאה מתאונה או ממחלה, הנושא היה מעניין, ולאחר מכן שאלנו שאלות שנוגעות גם לכלבי הנחייה שלנו.

לאחר מכן אכלנו ארוחת צהריים, ולאחר הארוחה ישבנו שוב על הדשא במעגל, וזה היה הזמן האמיתי להיפגש בינינו לבין עצמנו. מכיוון שמדובר בעיוורים מכל רחבי הארץ, זאת היתה הזדמנות לפגוש מחדש אנשים שלא נפגשנו איתם שנים. העלינו זכרונות מכל מיני מפגשים בעבר, וזאת הייתה פגישה מאד מרגשת.

בצאת השבת הגיעו האוטובוסים, שהסיעו אותנו כל אחד למקום מגוריו.

את כל סוף השבוע הזה אירגן ברוך כהן, חבר הנהלת האגודה.

אני רוצה עוד לציין ולהודות למר הרצל מוכתר, מנכ"ל המרכז לעיוור, שאגב גם נכח בסוף השבוע בהיותו נעזר בכלב נחייה. הרצל תרם בשם המרכז לעיוור תרומה כספית נכבדה למימון סוף השבוע.

אחרי מפגש כל כך מוצלח, אני מקווה שגם בשנים הבאות נמשיך במסורת היפה הזו, ונארגן עוד אירועים מהסוג הזה.

אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחייהחיים לוי,
יו"ר אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחייה

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד