הנגשת התפוח הגדול
28/02/2010
 
 

ניו יורק, העיר והאגדה, היתה מאז ומתמיד אחד מיעדי התיור הנחשקים והפופולאריים בעולם.

כמעט כל ישראלי היה, או מתכנן להיות מתישהו בחייו בעיר הסואנת והמדוברת הזו, התפוח הגדול, העיר שלא הולכת לישון אף פעם.

ומתוקף היותה יעד כזה - שמיליוני תיירים ומטיילים נוהרים אליו מכל העולם, אחת המטרות החשובות של ראשי וקברניטי העיר - היא כמובן להפוך אותה לכמה שיותר נגישה עבור נכים ובעלי מוגבלויות שונות.

ובדיוק לשם כך, קם ארגון שיצר את האתר Accessible NYC - שמטרתו לקדם ולהפוך את ניו יורק ליעד המוביל בעולם עבור אוכלוסיות בעלות מוגבלויות.

מטרת מקימי האתר היא ליצור קואליציה של שותפים, בעלי עסקים ואתרים, שיפעלו יחד למען יצירת סביבה נגישה ככל האפשר עבור נכים ובעלי מוגבלויות תוך שילוב כל העמותות והאירגונים הרלוונטיים לעניין.

מטרת הארגון היא לכלול בפרוייקט כלי תחבורה עירוניים, בתי מלון, מסעדות, חנויות ומרכזי קניות, פארקים, אוניברסיטאות ומכללות, סוכנויות נסיעות וארגונים נוספים.

בסופו של דבר, בדומה לפעילות של עמותת נגישות ישראל, גם מטרת הארגון הניו יורקי לגבש רשימה של מקומות ובתי עסק נגישים לנכים - אשר נבדקו ונסקרו על ידי אנשי הארגון. בנוסף מעוניינים אנשי הארגון ליצור קשר עם מטיילים בעלי מוגבלויות ולקשר אותם לאותם בתי עסק שיתחייבו לסייע להם.

ושוב, בשורה התחתונה - המטרה היא להפוך את אחת הערים המוכרות והמתויירות בעולם - לאחד היעדים הנגישים והמזמינים שיש, עבור בעלי המוגבלויות שישמחו להרגיש בה כשווים.

היכנסו לאתר לקריאה על מטרותיו והדרך להגשמתן 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד