צפו: מכונאי ללא ידיים עם כח רצון יוצא דופן להתגבר על המוגבלות

 
 
מכונאי ללא ידיים מחליף פנצ'ר עם כפות הרגליים

 

בסרטון שלפניכם תוכלו לראות את מאט סטוצ'מן מחליף במקצועיות את דיסקיות הבלימה במכונית שלו. מעבר ללימוד מפורט ומעניין של התהליך הנדרש כדי לבצע את עבודת המכונאות הזאת יתכן כי תתעניינו גם בעובדה שסטוצ'מן מבצע את כל העבודה המסובכת ללא ידיים. כן, כן, ללא ידיים.  

מאט סטוצ'מן   נולד לפני 29 שנים במדינת איווה שבארצות הברית ללא גפיים עליונות. הוריו הביולוגים החליטו למסור אותו לאימוץ כי חשבו שלא יוכלו להתמודד עם ילד עם צרכים מיוחדים. למרות זאת, סטוצ'מן הצליח להסתגל לחיים ללא גפיים וללמוד לעשות הכל, אבל באמת הכל, באמצעות הרגליים שלו.

כך למשל במדינה בה תחבורה אישית היא צורך בסיסי לניידות סטוצ'מן, למרות שהרשויות בארצות הברית ממש לא התלהבו  מהעובדה שבחור ללא גפיים ינהג בעצמו, מחזיק רישיון נהיגה ונוהג בעצמו, לאחר שלא ויתר ושכנע את כל המפקפקים שבעזרת היכולות המדהימות שהוא פיתח ברגליים הוא מסוגל לעשות הכל  וגם לנהוג כמו כל אדם.

 

הנהיגה מתבצעת כשרגלו הימנית של סטוצ'מן משמשת להפעלת דוושת התאוצה והבלמים ממש כמו שכל אחד מאיתנו נוהג ואילו רגלו השמאלית נעזרת במתקון מיוחד המאפשר לו לשלוט בהגה וגם להחליף הילוכים, מאותתים ולהדליק אורות.
לאחרונה סטוצ'מן אפילו הצטרף לסגל נבחרת הנכים האולימפית של ארצות הברית בחץ וקשת.  

אמני ציור בכף הרגל שלמדו לשלוט במכחול דק ולהגיע לתוצאות מדהימות כבר ראינו אבל על מכונאי רכב שמצליח לפתוח ברגים, לפרק גלגלים כבדים, לתפעל כלים הידראוליים מסובכים, להחליף חלקים ישנים בחדשים ולהרכיב הכל בחזרה בדיוק ובמיומנות מדהימים אף פעם לא שמענו עד שראינו את הסרטון המופלא הזה.  

שווה לכולם להשקיע כמה דקות מהחיים כדי לראות איך בעזרת מספיק כח רצון אנושי אפשר לעשות הכל ולהגבר על כל מגבלה פיזית.  

פורסם לראשונה באתר מאקו

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה צפו: מכונאי ללא ידיים עם כח רצון יוצא דופן להתגבר על המוגבלות: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד