מוזיאון העם היהודי מציג: סיורובוט: סיור במוזיאון בלי לצאת מהבית לאנשים עם מוגבלות - חינם!

30/05/2021
 
 
אנו - סיור במוזיאון בלי לצאת מהבית

אנו - מוזיאון העם היהודי גאה להציג: סיורובוט - סיור במוזיאון בלי לצאת מהבית –טכנולוגיה חדשה לאנשים עם מוגבלות פיזית ומוגבלות בתנועה - חינם!

לראשונה בישראל: אנו מוזיאון העם היהודי גאה להציג את הדבר הבא בענף המוזיאונים וחווית המבקר – C U ROBOT. כחלק ממגמת החדשנות וההובלה הטכנולוגית של המוזיאון ושימת דגש על הנגשת התערוכות והתצוגות לכלל הקהלים הושק במוזיאון העם היהודי רובוט ראשון מסוגו בישראל ובין הראשונים בעולם, שיוכל לסייע לאלפי בני אדם המרותקים לביתם, בארץ ובעולם, ולעבור סיור מודרך במוזיאון, בעודם נמצאים בבית.

לרובוט מתלווה מדריכ/ה מטעם המוזיאון, אשר עברה הדרכה מיוחדת על הטכנולוגיה החדישה, ובכך למעשה מתקיים סיור פרטי בין המדריך למבקר שבביתו.

לאורך כל הסיור רואה המבקרת את התערוכות ואת המדריך באמצעות שלוש מצלמות, שתיים המותקנות על הרובוט ומצלמה נוספת שהותקנה בחלקו העליון של הרובוט ומאפשרת למבקר לראות את חלל המוזיאון ב 360 מעלות.

תוכלו "לנהוג" במכשיר החדש מרחוק, בצורה קלה שכל אחת ואחד יכולה ללמוד, באמצעות המחשב או הטלפון. נווטו אותו לכל מוצג שתרצו, ותוכלו לראות הכל ממש כאילו אתם נמצאים במוזיאון בגופכם.

סיורובוט במוזיאון


במאי
2019 זכה פרויקט הרובוט שלנו בפרס ע"ש שמחה לוסטיג בוועידת נגישות ישראל השנתית. בנימוקי הזכייה נכתב כי מדובר ב-"מוצר פורץ דרך ומיזם מקורי המעודד שיפור נגישות ושיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל, מוצר הנותן תקווה לאנשים עם מוגבלות מכל העולם, לחוות את תערוכות המוזיאון ואף מהווה דוגמא לחיקוי". הפרס מוענק לפרויקט המהווה תרומה משמעותית לקידום הנגישות בישראל ושיפור איכות החיים והשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה.

"הסיסמה שלנו היא 'אתם חלק מהסיפור', וזה מתייחס לכלל הגוונים בעם היהודי, ביניהם גם בעלי הצרכים המיוחדים" מסר דן תדמור, מנכ"ל מוזיאון העם היהודי, "הרובוט החדש הוא רק אחד משורה של יוזמות שהופכות את מוזיאון העם היהודי למוביל בתחום הנגישות".

להזמנת סיור חינם

להזמנות באתר המוזיאון - לחצו כאן

או שלחו מייל ל: pola@anumuseum.org.il

או התקשרו לטלפון 03-7457808

לאחר שהזמנתם סיור תקבלו מייל שיכלול לינק לטובת הפעלה מרחוק של הרובוט, עקבו אחר הוראות ההתקנה וקבלו סיסמה זמנית לשימושכם לפני תחילת הסיור.

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד