העמותה ערכה את ההדרכה האחרונה לשירות נגיש בחברת הראל

13/03/2016
 
 

ב-9/3 קיימה "נגישות ישראל" את ההדרכה האחרונה בסדרת הדרכות לשירות נגיש לרפרנטים בחברת "הראל ביטוחים ופיננסים".

כחלק מההדרכה התקיימו מספר תחנות, כאשר המטרה שלהן היא להפגיש את נותני השירות עם אנשים עם מוגבלויות שונות: מוגבלות בראייה, מוגבלות בשמיעה, מוגבלות בניידות ומוגבלות קוגניטיבית . התחנות נערכו בצורה חווייתית – נותני השירות התנסו בפעולות יומיומיות תוך כדי שימוש באביזרים אשר מדמים מוגבלות. חשוב לציין שאת התחנות הדריכו אנשים עם מוגבלויות, שחיים במציאות זאת יום יום. המדריכים סיפרו את הסיפור האישי שלהם ותיארו את התמודדותם עם המוגבלות בחייהם האישיים, המקצועיים וכאשר הם מגיעים לקבל שירות בחברת הראל.

התחנה הראשונה הייתה תחנת הראייה, בה התנסו נותני השירות עם כיסויי עיניים שדימו עיוורון. המשתתפים היו צריכים להתמודד בחלל המוכר ללא חוש הראייה.

התחנה הבאה הייתה התחנה הפיזית, שבה התבקשו נותני השירות למלא טופס של חברת הראל בכפפות אשר הגבילו את תנועת האצבעות ומפרקי כף היד. תחנה זאת ממחישה התמודדות יומיומית של אנשים עם מוגבלות מוטורית בידיים, בהגיעם למקום שהם צריכים למלא פרטים אישיים .

התחנה השלישית הייתה תחנת השמיעה. בתחנה המשתתפים טעמו מעט מעולם של אנשים עם לקויות שמיעה, איך זה מרגיש וכיצד נכון לתת להם שירות. בנוסף, המדריך לימד את המשתתפים מעט מילים בסיסיות בשפת הסימנים.

לבסוף התקיים סיכום, שבו סיפרו המשתתפים את החוויות והלקחים שקיבלו באותו יום.

חשוב להוסיף שהדרכה זו סיכמה סט של הדרכות לרפרנטים בחברת הראל בנושא נגישות.

עמותת נגישות ישראל מוקירה לחברת הראל על שיתוף הפעולה, ועל הנכונות להגברת המודעות בקרב עובדיהם.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה העמותה ערכה את ההדרכה האחרונה לשירות נגיש בחברת הראל: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד