פעמונית הים - ספינה נגישה / שגיא מרקוס
6/10/2010
 
 
הגדל

"אין עוד ספינה נגישה באילת, למעט פעמונית הים, אך כרגע כפי שנראה, גם היא לא תהיה"
 
לקפטן שמשון משיח, היה חלום, לבנות ספינה אשר תהיה בראש ובראשונה בעלת נגישות מלאה לאנשים עם מוגבלות.

מחד, מדובר ברעיון שאמור לשנות את חייהם ולאפשר נגישות מלאה לכלי שייט אשר רמת הנגישות בו היא נמוכה מאוד, אך מאידך, קפטן משיח מתקשה למנוע את טביעת חלומו האישי בפרט, ואת חלומם של אנשים עם מוגבלות בכלל.
 
לאחר שנים בהם דג כמעט בכל מקום בעולם, החליט קפטן שמעון משיח, שהוא בונה ספינה אשר תהיה נגישה במלואה לאנשים עם מוגבלות.

לבנות ספינה רגילה היא משימה קשה, אך לבנות ספינה אשר תהיה מותאמת ובעלת נגישות מלאה, היא משימה קשה אף יותר, אך את קפטן משיח זה לא הרתיע מפני שהוא ראה לנגד עיניו רק את טובתם של אנשים עם מוגבלות, ולא שום דבר אחר.
 
לאחר שנתיים וחצי, הצליח קפטן שמעון משיח להגשים את חלומו, ובנה ספינה מרהיבה ביופייה  אשר הינה הספינה הנגישה היחידה בישראל, ולימים תיקרא, פעמונית הים.

מדובר בספינה אשר נבנתה בסיווג בטיחותי ואמינות מהמחמירים והמתקדמים בארץ. הספינה יכולה להכיל 35 אנשים המשתמשים בכיסאות גלגלים, ספינה בעלת התנהגות ימית מדהימה, יציבה ביותר, הסיפונים רוצפו בעץ, הקירות הפנימיים כולם מצופים בעץ, ישנה רמפה אשר מסייעת בנגישות, הספינה מאובזרת בצורה מרהיבה לרווחת בעלי המוגבלות, האבזור כולל מעלית למעבר לסיפון ביניים, שולחנות נגישים, שירותים נגישים בצורה מלאה, אפילו מקלחת נגישה ואלה דברים שלא תמצאו בשום ספינה אחרת בישראל אלא רק אצל פעמונית הים של קפטן שמעון משיח.


רמפה מהרציף לספינה


שולחנות וכסאות נגישים


 
גולת הכותרת של פעמונית הים הינה רמפה הידראולית ענקית אשר יורדת מהספינה למים ומאפשרת לאנשים עם מוגבלות לעשות ספורט ימי  ומגוון אטראקציות כגון - צלילה, אופנוע ים ואפילו רק לרדת למים ולשחות להנאתם.
 
בתקופה האחרונה, קפטן שמעון משיח מדווח על קשיים כלכליים שנובעים מכך שארגונים לאנשים עם מוגבלות מבקשים לשוט בספינתו בחינם והם אינם מודעים לכך שבסופו של דבר זה פוגע הן בקפטן משיח אשר השקיע את מירב כספו, כוחו ונשמתו בבניית ספינה שתהיה ספינת החלומות בעלת נגישות מלאה, והן באותם אנשים עם מוגבלות אשר יפגעו אם הספינה תיסגר כתוצאה מבעיות כלכליות.

 לדברי קפטן משיח, "אין עוד ספינה נגישה באילת, למעט פעמונית הים, אך כרגע כפי שנראה, גם היא לא תהיה".
 
פעמונית הים, הינה ספינה שנבנתה במיוחד לצורך סיפוק צרכיהם של אנשים עם מוגבלות, אך במקום זאת מעדיפים לשוט בספינה אחרת  אשר כניסה אליה היא יותר זולה אך רמת הנגישות היא נמוכה מאוד.

כמעט ולא רואים אנשים עם לב רחב כמו של קפטן שמעון משיח, אשר רצה להקל ולו במעט על ציבור האנשים עם המוגבלויות בישראל, ובנה ספינה אשר מספקת את כל צרכיהם ובעלת רמת נגישות גבוהה מאוד והגיע הזמן שהם יחזירו לו את כל האהבה ויבואו לשוט בספינה שהוא בנה במיוחד להם והוא מצידו מבטיח שזה יהיה השייט שהם יזכרו כל חייהם.

 

לפרטים: שמשון - shimshon54@gmail.com  +972 0578809213

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד