פתיחת עונת הרחצה - כינרת נגישה ושקטה

9/05/2016
 
 
שביל ירידה למים מיוחד לנכים בחוף שקמים
שביל ירידה למים מיוחד לנכים בחוף שקמים

באיגוד ערים כינרת ורשות הכינרת נערכים לקליטת המוני הנופשים הצפויים לפקוד את חופי הכינרת ביום העצמאות הקרוב בפרט ולקראת עונת הרחצה שנפתחה באופן רשמי ב-9 במאי.


ממשיכים להנגיש את הכינרת

לקראת פתיחת עונת הרחצה, תגברו ברשות הכינרת את החופים בכיסאות גלגלים מיוחדים המאפשרים גישה לתוך מי הכינרת ובסך הכל בחופי הכינרת יהיו שישה כיסאות נגישות לנכים.


בחופי איגוד ערים כינרת- אמנון, לבנון צאלון וחוקוק צפון, הוצבו ארבעה כסאות גלגלים עבור נופשים עם מוגבלויות, זאת בנוסף להפעלת מתחם חופי הנגיש במלואו בחוף שקמים, המעניק מכלול שירותים ייחודי עבור בעלי מוגבלויות בחופי הרחצה בישראל ובו כיסאות גלגלים נוספים.

במתחם הנגיש בחוף שקמים: חניה לבעלי מוגבלויות הכוללת רמפות וברזייה ליד מבנה שירותים ומקלחות נגישים. חניות הנכים מקושרות על ידי שביל נגיש לחמש פינות פיקניק ייעודיות ומותאמות גם הן לנכים באזור רחב ומוצל. החוף מצויד בשני כיסאות גלגלים אמפיביים לשימוש במים, כיסא אחד עבור בעלי מוגבלויות שהינם עצמאיים וכיסא נוסף לבעלי דרגת נכות גבוהה הנזקקים לסיוע. בנוסף, מצויד החוף בשביל נגיש ונייד המגיע עד לקו המים ומשמש חופי רחצה נגישים ברחבי העולם. השביל מקנה אפשרות לאנשים מוגבלים בתנועה, הנעזרים בקביים, הליכונים וכסאות גלגלים לנוע בתנאי שטח, אינו אוגר חום ומותאם לאורך הנדרש באותה עת בחוף.

 

 
תמונה: פינות ישיבה מותאמות לנכים                                 תמונה: כיסאות גלגלים מיוחדים להורדת נכים למי הכינרת

 

חופים הם לפעמים געגועים לשקט

מלבד הנגשת החופים והרצון לאפשר לכלל האוכלוסיות ליהנות בחופי הכינרת, ברשות הכינרת יחד עם משטרת טבריה החליטו להכריז העונה על רצועת חוף שיקמים-צינברי-ובריניקי כחופים שקטים בהם נאסרת השמעת מוסיקה במשך 24 שעות ביממה. זאת על מנת להגביר את הסדר והאכיפה גם בחופים שבצידה המערבי של הכינרת. על אכיפת הסדר והשקט בחופים יהיו אמונים משטרת טבריה ויחידת הפיקוח והאכיפה של רשות הכינרת.

 

עוד קצת שיפוצים והכנות בחופים

במקביל להנגשת החופים ולהכרזה על חופים שקטים, בוצעו בחופי האיגוד לקראת פתיחת העונה עבודות שיפוץ והכנה של מבני שירותים ותשתיות נופש, שיפורים בטיחותיים שונים, גיזום בטיחותי של עצים, שילוט, תימרור, רישוי ועוד. בין היתר יוכלו הרוחצים ליהנות מחוף דוגית שהוכרז לרחצה ושודרג בהשקעה של 2.5 מיליון שקלים וזאת לאור עבודות שדרוג מעמיקות המתבצעות בחוף דוגה הסמוך, שנסגר לרחצה השנה, וייהפך לחוף נופש קמפינג וקרוואנים ברמה בין לאומית בהשקעה של 30 מיליון שקלים.

דנה בכר, מנהלת אגף מינהלת הכינרת אומרת, כי הכינרת מהווה יעד מועדף לנופש ובילוי של המוני עם ישראל ביום העצמאות והתפוסות בחניונים ובחופים גבוהות במיוחד. " איגוד ערים כינרת מברך את כלל הציבור לרגל פתיחת עונת הרחצה ומאחל חג עצמאות שמח לכלל הנופשים. על מנת להעניק מענה לכלל הציבור בכינרת- משפחות, צעירים, אנשים עם מוגבלויות, תנועות הנוער וכדומה, שודרגו תשתיות החופים במהלך כל החורף האחרון לרווחת הנופשים ונוספו כיסאות גלגלים נגישים בחופים השונים. בנוסף, צוותי האכיפה והאבטחה תוגברו ובאיגוד ערים כינרת קוראים לציבור לנפוש, ליהנות ולסייע במאמצינו בשמירה על הניקיון הכינרת".

 

למידע על הסדרי הנגישות בחופי הכינרת השונים - לחצו כאן 

למידע על הסדרי הנגישות, כולל תמונות, בכ -100 חופים ברחבי הארץ - לחצו כאן

חוף בכינרת

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד