"פברואר יוצא מן הכלל": המיזם של החברה למתנ"סים שקורא לצמצום סטיגמות ולשילוב של אנשים עם מוגבלויות

המיזם של החברה למתנ"סים אשר התקיים בכל סניפיה ברחבי הארץ, כולל קמפיין בו מככבים אנשים עם מוגבלות. המטרה של חודש זה היא להעלות את הנוכחות של אנשים עם מוגבלות במרחב הציבורי
1/02/2023
 
 
תמונה בה הכותרת "פברואר יוצא מן כלל" ומג

אירועי "פברואר יוצא מן הכלל", מתקיימים במאות המרכזים הקהילתיים של החברה למתנ"סים במטרה לקדם השתלבות, נגישות, היכרות ושותפות עם ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלות בקהילותיהם.

כחלק מאירועי החודש, יקיימו המתנ"סים אירועי ספורט, תרבות ואמנות משולבים, וכן הרצאות, מעגלי שיח, משחקים, תערוכות ואירועים מקוונים. כל האירועים יתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול. בנוסף ב-15 בחודש "יתחלפו" חלק ממנכ"לי משרדי הממשלה וראשי רשויות רבים עם אנשים עם מוגבלות, שיתלוו אליהם במהלך יום העבודה.

"אנחנו מחויבים להמשיך במאמצים לשינוי ולהביא להשתלבות ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות בכל קהילה, בכל חברה ובכל מקום״, אומר טל בסכס, מנכ"ל החברה למתנ"סים.  הוא מוסיף "שלפנינו עוד כברת דרך ואנו, כארגון החברתי הגדול בישראל, מחויבים להוביל את השינוי ולאפשר לכל אדם מקום שווה בקהילתו. חשוב שנזכור שכולנו 'גם וגם', בכל אחד מאיתנו יש מגוון של תכונות, עוצמות וחוזקות, וכך גם אנשים עם מוגבלות ושאף קהילה אינה שלמה אם לא כל הפרטים בה מרגישים ויודעים שהם חלק מהקהילה, ושיש להם השפעה."

את האירועים ילווה קמפיין חברתי בכיכובם של אנשים עם מוגבלות, הכולל סרטון שיוקרן בערוצי הטלוויזיה ויופץ במדיה החברתית, שילוט על גבי אוטובוסים וכן "קמפיין חוצות" דיגיטלי תחת הכותרת "היי, אני פה!" במטרה להצביע על הצורך להנכיח אנשים עם מוגבלות במרחב הציבורי. הקמפיין קורא להצטרפות לאירועים השונים המפורסמים במתנ"סים בכל רחבי הארץ, באתר "פברואר יוצא מן הכלל" .

בין האירועים , במרכז קהילתי נווה יוסף בחיפה יערכו מגוון של מופעים מרגשים עם אנשים מיוחדים, ביניהם "אוטיסט זה לא קללה", סיפורם של נועה ויחיאל שבנם שחר אובחן על הרצף האוטיסטי, מופע הסטנד אפ "מהדורה מוגבלת" של אופיר דהן המתמודד עם מחלה נוירולוגית נדירה, המופע של יאיר שריקי, יוצר וזמר ראפ המתמודד עם שיתוק מוחין על חלומו להיות מפיק מוסיקלי, "בלי עין הרע" מופע של השחקן אסף בן שמעון עם סיפור חייו, על אובדן הראיה ומסעו להגשמת החלום התיאטרון ועוד רבים אחרים.

במחוז ירושלים מינהל בית הכרם, השחקן תומר שרון (תומש) עם מופע מצחיק ומרגש על התמודדותו עם הדיכאון ועל המוסיקה כמרפא לנפש. במינהל גבעת זאב תספר הדס כהן, אמא לילדה מיוחדת עם תסמונת נדירה, על הורות מיוחדת שנשמרה בסוד זמן רב עד לגילוי, ועל הדרך אל האור. כמו כן יתקיימו שעת סיפור לילדים "משהו אחר", הצגה "מפתחות הקסם של דידי", הפעלות ומשחקים במתחם פעילות ייחודי של משחקי קופסא, חשיבה ודימיון לילדי צמי"ד ומשפחותיהם ועוד. ברשת המרכזים הקהילתיים בית שמש הפיקו מגוון ענק של אירועים לתושבים, ביניהם מופע פלאש-מוב, הצגות, מופעים, הרצאות של אנשים עם מוגבלות, שעות סיפור לילדים, מעגלי שיח עם בני נוער, הקרנות סרטים, הפנינג משפחתי חוויתי ועוד אירועים רבים.

במרכז הקהילתי של המועצה האזורית אשכול תתקיים ב-8.2 הרצאה של האלוף הפאראלימפי אסף יסעור, ב-16.2 יתקיים הפניניג לקהילה שיכלול תחנות יצירה ופעילות מגוונים לכל המשפחה בשיתוף חברי מועדון חלום - מועדון הנכים הבוגרים, ב-17.2 מופע סטנד אפ בחשיכה עם גסטון דרוגר, עיוור שהפך את סיפור חייו למופע קומי, פרוע וחסר מעצורים ועוד. במרכז הקהילתי גבעת שמואל יערך בין ה-13-28/2 מיצג "לוחות מדברים" בלובי המתנ"ס בשיתוף "מיזם נפשות", בו תושבים יגיעו לספר את סיפורם על האחר ולנפץ סטיגמות ודיעות קדומות על אנשים עם מוגבלות וכן המופע "אוטיסטה" של דניאל עמית ב-17/2, הפותח את הצוהר אל עולם האוטיזם. ברשת המתנ"סים אילת יערכו מספר אירועים ברחבי העיר, ביניהם "ללכת בחושך מוואר" סיפור חייו של גיא שמחי שהתעוור בהיותו בן 33, גיא יספר על דרכו ללמוד את העולם מחדש ולמצוא את האור בתוך החשיכה. יוקרן הסרט "לא גיבור", ויוצג המופע "סתם בצחוק", המציג שלושה סיפורים מהחיים, על בני נוער בעולם של בריונות ברשת ועוד אירועים אחרים.

 

 

 

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד