אות יקיר אקים ישראל ע"ש יאיר גלבוע ז"ל לשנת 2015 הוענק לארבעה מצטיינים הפועלים במשך שנים לקידום רווחתם ואיכות חייהם של אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל

19/11/2015
 
 

 בטקס שהתקיים ביום חמישי 12.11.15 בשפיים, במעמד שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר אקים ישראל האלוף (במיל.) עמי אילון, סמנכ"ל ומנהל האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית במשרד הרווחה – גדעון שלום ומנכ"לית אקים סיגל פרץ יהלומי, הוענק אות יקיר אקים לשנת 2015 לזוכים: חניכי בני עקיבא סניף עמישב הדר גנים בפתח תקווה; חיילי פלגה 914 בסיס חיל הים בת גלים בחיפה; מר סאלח עלי נאסר - איש עסקים תושב נצרת; הגב' לאה סוסקינד – מתנדבת ותורמת ותיקה המשמשת סגנית יו"ר אגודת ידיד אקים בארה"ב.  במעמד הטקס הוענק "אות כבוד אקים" לגב' אילנה נוריאל אשר פעלה בהתנדבות במשך 8 שנים לקידום איכות חיי האנשים עם מוגבלות שכלית, קידום שילובם בתעסוקה בשוק החופשי, גיוס משאבים עבור אקים ושינוי עמדות בחברה הישראלית, בתפקידה כיו"ר אגודת ידידי אקים ישראל.

חניכי בני עקיבא סניף עמישב הדר גנים בפתח תקווה פועלים לאורך כל שנה עם אנשי אקים כשאירוע השיא הוא הפעלת  קייטנת-נופשון  לילדים ולבני נוער עם מוגבלות שכלית בקיץ. מטרת הנופשון הינה הכרות אישית עם האחר, העצמה, הנאה ומתן אפשרות לזמן פנוי עבור משפחות חניכי "אקים". הקייטנה מופעלת כבר כמה שנים על ידי 70 מדריכי ובוגרי התנועה מסניף "הדר גנים" יחד עם  25 חניכי "אקים". חניכי הקייטנה יוצרים קשרים חברתיים ואישיים עם המדריכים שנמשכים גם לאורך כל השנה. תכנית הפעילות הינה עשירה ובכל יום יוצאים לפעילות שטח במקום אחר. כחלק מהקייטנה-נופשון, בימי החול של הקייטנה, כולם יחד לנים בתנאי פנימייה באזור פתח תקווה. חווית הלינה המשותפת מעצימה מאד את חברי "אקים" הזוכים ללון מחוץ לבית עם בני נוער נוספים. בשישי-שבת האירוח הינו בבתי משפחות חברי סניף בני עקיבא ומתקיימת פעילות עם תושבי השכונה. האירוח בבתי המשפחות מאפשר לחניכים להשתלב בחיי הקהילה המקומית בעזרת המדריכים בני גילם. הפרויקט  מהווה חוויה אנושית מחבקת ומרגשת והינו סמל ומופת לשיתוף פעולה ולחוויית ה'ביחד'. אות יקיר אקים הוענק לבני עקיבא סניף עמישב הדר גנים  על העצמה, מסירות ואחריות חברתית לאנשים עם מוגבלות שכלית.

לאה סוסקינד נולדה במנהטן, ניו יורק. אחת משישה ילדים שזכו כולם לחינוך ציוני נלהב. כולם עלו ארצה ולאה עצמה עשתה עליה בשנת 2013. לאה עבדה כמורה וכאשת חינוך העמידה דורות של  ילדים שקיבלו ממנה מעבר לחינוך גם ערכים. לאה מחוברת לעשייה הציונית מגיל צעיר והיא פעילה במספר רב של ארגונים הקשורים לארץ, לעשייה חברתית, לעזרה לאוכלוסיות חלשות  ולפילנתרופיה כגון אקים, הפדרציה הציונית , UJA מכון וייצמן והקרן לחקר הסרטן ICRF.  פעילותה המבורכת באקים היא ארוכת שנים ורבה הן בתחום ההתנדבות והן בתחום התרומות. היא משמשת כסגנית יו"ר אגודת הידידים בארה"ב ובתפקיד זה יצרה קשרים, ארגנה ערבי התרמה, יזמה פעולות ותרמה בנדיבות יוצאת דופן לאנשים עם מוגבלות שכלית בישראל. אות יקיר אקים הוענק לגב' לאה סוסיקינד  על סיוע רב השנים לאנשים עם מוגבלות שכלית בישראל.

מר סאלח עלי נאסר - איש עסקים, תושב נצרת, הפועל רבות למען אנשים עם מוגבלות שכלית. תרומתו הינה ארוכת שנים ומתמשכת  ומאפשרת  לילדי ובוגרי אקים נצרת ולבני משפחותיהם לצאת לנופשים ולפעילויות חווייתיות  וכן מאפשרת לבני המשפחות הפוגות  המקלות על חיי היום יום שלהם. בעזרת מר סלאח  הסניף מצליח לארגן פעילויות ואירועים לציון המועדים החשובים. כך למשל, מר סלאח מממן את אירועי הרמדאן שהסניף עושה למען המשפחות ומאפשר למשפחות לשמוח וליהנות. מר סלאח משתתף ולוקח חלק פעיל בכל הפעילויות המקיימות בסניף נצרת . אות יקיר אקים הוענק למר סאלח עלי נאסר על סיוע רב השנים לאנשים עם מוגבלות שכלית בישראל.

חיילי פלגה 914 בסיס חיל הים בת גלים בחיפה פועלים בהתנדבות מתמשכת ועשייתם הברוכה עם אנשים סיעודיים עם מוגבלות שכלית במעון הוד בחיפה היא גדולה מאוד. מזה למעלה מ - 5 שנים, מגיעים החיילים באופן קבוע כל שבוע למעון, ומוציאים את הדיירים לטיול בקהילה. כיוון שהדיירים הינם במצב סיעודי, יוצאים מתנדבים "אחד על אחד".  כל חייל מציג עצמו בפני הדייר ומכאן יוצאים לטיול במושבה הגרמנית ובמקומות נוספים בחיפה. בפעילות נוצר קשר רגשי ומתבצעים חגיגות וימי שיא עם החניכים והחיילים  בימי גשם מפעילים החיילים את האנשים בחוגים שונים. בחגים, מגיעים החיילים למעון הוד  לחגוג עם החניכים  וכל חגיגה מסתיימת בריקודים "דיסקו על גלגלים". עם השנים נוצר קשר עמוק עם החיילים והחניכים והחיילים מצפים ומחכים לימי הטיולים המשותפים. החיילים עושים זאת בנחישות, רגישות, חוסן נפשי, מסירות ואהבה.

אקים העניקה באותו מעמד, "אות כבוד" מיוחד של אקים, לגב' אילנה נוריאל- יו"ר אגודת הידידים של אקים ישראל בין השנים 2008-2015. האות הוענק לגב' נוריאל על פעילותה ללא לאות לסייע בהשגת יעדיה ומטרותיה של אקים. אילנה חיברה  בין אקים לעולם העסקי בישראל. פתחה דלתות של חברות עסקיות לקיומם של שת"פים עימם. סייעה למסגרות אקים בתרומה כספית, בתעסוקת אנשים עם מוגבלות ובשינוי עמדות בחברה הישראלית. חברות רבות למדו מאילנה חשיבות נושא התעסוקה וההשפעה החיובית שיש לכך על חיי החברה כולה. בזמני חירום כמו בתקופת "צוק איתן" אילנה התגייסה לסייע לאסוף כספים, שסייעו לאקים להוציא משפחות עם ילדי אקים - צפונה. אילנה הפיקה פרויקטים רבים ובהם אירועי התרמה ייחודים שסייעו להטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית. אילנה הייתה שותפה בהקמת קרן אקים המסייעת  למשפחות נזקקות שלא שפר עליהן גורלן ברכישת ציוד רפואי, טיפולי שיניים, טיפולים פרא רפואיים ועוד. לאחרונה אילנה סיימה את תפקידה ואות כבוד של אקים הוענק לה על סיוע רב השנים לאנשים עם מוגבלות שכלית בישראל.

 

 

בצילום: חניכי בני עקיבא סניף עמישב הדר גנים בפתח תקווה - זוכי אות יקיר אקים לשנת 2015

 

מאת: אבי מספין, דובר אקים ישראל

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד