אדם עם שיתוק מוחין: "תנו לי לעבוד כמתכנת" (ynet)

עומר גולדשטיין בן ה-31 מחזיק בכל הידע והניסיון הנדרשים ממתכנת - אך לא מצליח למצוא מקום עבודה כבר 4 חודשים. הסיבה: יש לו שיתוק מוחין. בסרטון מרגש שפרסם ברשת הוא פונה למעסיקים ולציבור: "גם נכים יכולים לעבוד בהיי-טק ואני ביניהם". צפו בראיון שערכו איתו באולפן ynet
16/11/2015
 
 
עומר גולדשטיין

"שלום קוראים לי עומר, אני נכה, מתכנת כבר 6 שנים, מחפש עבודה בהיי-טק מזה 4 חודשים ופשוט לא מוצא". כך פותח עומר גולדשטיין (31), בעל שיתוק מוחין, סרטון אותו צילם ושיתף ברשתות החברתיות. "יש לי את הידע ואת הניסיון, לפעמים אני מרגיש שאותו אדם שעומד מולי שופט אותי לפי הנכות שלי, מתוך זה שיש לו איזשהו פחד, רתיעה ממני".
לצפייה בסרטון המלא - לחצו כאן

גולדשטיין, מחפש עבודה בתחום תכנות בסביבת אינטרנט (ASP.NET) צד שרת ולקוח. "אין לי צורך בהתאמות מיוחדות, אני עובד גם עשר שעות אם צריך", הוא מספר. את הסרטון צילם בניסיון למצוא עבודה, אבל גם מבקש מהציבור לשתף אותו ברשתות החברתיות, "כדי שייראו שהנכות היא לא דבר נורא כל כך. גם נכים יכולים לעבוד בהיי-טק ואני ביניהם", הוא אומר. צפו בראיון שערכנו איתו באולפן ynet - לחצו כאן.

גולדשטיין מחזיק גם בבעיית ראיה ואפילפסיה. הוא נשוי לרעות - אף היא בעלת שיתוק מוחין, ולהם שני ילדים. כשביקש לאחרונה לעזוב את מקום עבודתו, לא הופתע מכך שנתקל בקשיים במציאת עבודה חדשה, שכן יש לו כבר ניסיון בתחום.

"אני מכיר את הקושי במציאת עבודה בחוץ" הוא מספר. "לא נתקלתי מעולם באפליה מפורשת או שאמרו לי שלא יעסיקו אותי בגלל שאני נכה, אבל קיבלתי פרצופים בראיונות כשאמרתי שיש משהו שאני לא יכול לעשות.

"במקרה מסוים, עברתי ראיון של 5-7 דקות במשאבי אנוש ואחרי זה הייתי צריך לעבור מבחן מעשי, אבל אמרו לי שהאיש הטכני שלהם לא יכול עכשיו ושנקבע מועד אחר. בתמימותי חשבתי לעצמי שזה יכול לקרות אבל התכתבנו במיילים במשך שלושה שבועות - כשפתאום ראיתי שגייסו כבר מישהו אחר".

גולדשטיין מציין כי "יש עוד הרבה כמוני, שאוהבים מחשבים והיי-טק, אבל בגלל שהם נכים עושים להם בעיות. אני מקווה שפרסום הסרטון לא יעזור רק לי, אלא עוד הרבה אנשים ויצליח לעשות שינוי תפיסה במשק ובחברה לגבי היחס לבעלי מוגבלויות".

רוצים להעסיק את עומר? פנו אליו במייל: omergld@gmail.com

 

לכתבה המלאה באתר ynet - לחצו כאן

למדור תעסוקת אנשים עם מוגבלות באתר "נגישות ישראל" - לחצו כאן

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד