שלומי שבת מחבק ומקבל את השונה בקריית ביאליק

24/08/2015
 
 
אלי דוקורסקי, שלומי שבת וליאל סבג
אלי דוקורסקי, שלומי שבת וליאל סבג

פוסט מרגש שהעלה אלי דוקורסקי, ראש העיר קריית ביאליק, עיר שזכתה באות נגישות ישראל ובמגן יו"ר הכנסת לראש עיר אשר מקבלת את השונה:

"לא אחדש לכם דבר אם אומר, כי שלומי שבת, שהופיע אמש בקריית ביאליק במסגרת אירועי הקיץ הוא זמר ויוצר ענק. אני מבקש להתעכב דווקא על הצד היפה של שלומי כאדם רגיש ומלא חמלה.


לפני ההופעה הכרתי לו את ליאל סבג, בן ה-11 מקריית ביאליק הסובל מכבדות שמיעה. ליאל ייצג אותנו בחודש שעבר בפסטיבל בין לאומי לכבדי שמיעה וחרשים בפולין וזכה שם להצלחה מרשימה. שלומי שוחח ברוך ובסובלנות רבה עם ליאל ואף הציע לו לבצע במשותף, מאוחר יותר על הבמה, את שירו "בראשית עולם", שיר אותו שר ליאל בפולין. ליאל היה מאוד נרגש.


לאחר מכן הצגתי לשלומי שבת את בן צפניה, בן ה-13, גם הוא תושב העיר, שנפצע קשה בחופשת הקיץ שעבר בתאונת דרכים עת רכב על אופניו. בן היה מחוסר הכרה ובסכנת חיים תקופה ארוכה, הוא עבר שיקום ארוך בתל השומר ותיפקודו נפגע באופן קשה מאוד. למצער, הוא לא חזר לאיתנו ותיפקוד כבעבר.
בן רצה לפגוש את שלומי והגיע אמש לאירוע על כיסא גלגלים. המפגש עם הזמר הנערץ עליו גרם לו אושר רב. שלומי שוחח עם בן המתקשה בדיבור ופניו של הנער צהלו משמחה, קרנו מאושר
.


שלומי שבת הוא יוצר וזמר ענק, אך קודם כל בן אדם. פשוט בן אדם. תמיד חשוב שנהיה ונישאר בני אדם."

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד