דוכן מיוחד של מחשבים חברתיים (ynet)

עסק חברתי בו אנשים עם צרכים מיוחדים מחדשים מחשבים לשימוש חוזר. 9-14/8 בדיזנגוף סנטר בת"א
12/08/2015
 
 
מחשב נייד

לקראת החזרה לבית הספר דיזנגוף סנטר מארח דוכן מיוחד של מחשבים חברתיים מבית היוצר של מעבדת "אקומיוניטי- אקולוגיה לקהילה מוגנת", עסק חברתי בו אנשים עם צרכים מיוחדים מחדשים מחשבים לשימוש חוזר. המחשבים אשר נמכרים בדוכן על ידי מוכרים עם צרכים מיוחדים, מוצעים לקהל הרחב במחירים אטרקטיביים- מחשבים נייחים החל מ-300 ועד 1,200 שקל ומחשבים ניידים החל מ-700 ועד 1,150 שקל.

"אקומיוניטי" היא המעבדה הראשונה למחשבים חברתיים בישראל. את המעבדה ייסד דני קוגן מתוך ההכרה הקשה והכואבת שבהולדת יהונתן, בנו האוטיסט, למנוף של עשייה לשינוי עמדות משמעותי כלפי מקומו של האחר בחברה. עובדי המעבדה, בעלי צרכים מיוחדים, לומדים את תחום טכנאות המחשבים, ומתנסים בתיקון וחידוש מחשבים מפסולת אלקטרונית המגיעה אליהם כתרומה. מחשבים שהגיעו לפירוק נבדקים, ומבין אלה הנמצאים ראויים לחידוש ולשימוש חוזר הם מתקינים את "המחשב החברתי".

המחשב החברתי הוא מחשב שהוחדש או הורכב מחלקי מחשב שנמצאו תקינים, מן המותגים המובילים HP, Dell, Lenovo. המחשבים המוחדשים עוברים בדיקות איכות קפדניות ומוצעים למכירה רק לאחר שנבדקו ונמצאו שמישים בדרגה הגבוהה ביותר. עובדי המעבדה עם הצרכים המיוחדים מבצעים את העבודה הטכנית לאחר שהוכיחו יכולת ובצורה המקצועית ביותר תוך ליווי ופיקוח של מדריכים וטכנאים מקצועיים מהמעלה הראשונה. לאחר ההחדשתו, המחשב החברתי מתוכנת ונבדק בדרגת המקצועיות הגבוהה ביותר והוא עומד למכירה רק לאחר שקיבל את כל אישורי האיכות והבטיחות הנדרשים.

בדוכן אשר יוצב בדיזנגוף סנטר בתאריכים 9-14 באוגוסט , יוצעו לקראת החזרה לבית הספר מחשבים חברתיים נייחים וניידים, עם הטבות ושדרוגים משמעותיים ובמחירים ללא תחרות. כמו כן תינתן אחריות ל-6 חודשים ויתבצעו משלוחים לכל חלקי הארץ בתוספת תשלום צנועה.

לדברי אלכסיס לם מנהל המעבדות באקולוגיה: "כשקונים מחשב חברתי, לא די שמקבלים מחשב מקצועי במחיר הוגן ובאחריות מלאה, אלא גם תורמים לאיכות הסביבה ושמירה על משאבי כדור הארץ, והעיקר הופכים שותפים להעצמת העובדים עם הצרכים המיוחדים, הזוכים למקום עבודה יציב, מכבד ובר קיימא, הפותח בפניהם הזדמנות ייחודית לשילוב בחברה בזכות תרומה אמיתית לקהילה."

דוכן המחשבים החברתיים יתארח בדיזנגוף סנטר בתאריכים 9-14 באוגוסט, בין השעות 11:00-19:00.

 

לכתבה שהתפרסמה לראשונה ב ynet - לחצו כאן

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד