צפו בקליפ "עולם שלם" - פרויקט שנתי של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים

12/07/2015
 
 

בבית ספר "הרצפלד" בחולון לומדים תלמידים בעלי צרכים מיוחדים מסוג נכויות מוטוריות מורכבות. תלמידי השכבה הבוגרת (גילאי 16-21) לוקחים חלק בסדנאות שונות במהלך השנה, ביניהן, סדנת שירות מוזיקלי וסדנת צילום במכשירים חכמים (אייפדים). הקליפ "עולם שלם" הוא תוצר של פרויקט שנתי שהוא שיתוף פעולה בין שתי הסדנאות.

סדנת המוזיקה אחראית על חיבור מילות השיר והלחן וכמובן, על ביצוע השיר, בהנחייתו של אודי אהרוני (מנחה הסדנא בבית הספר). סדנת הצילום, בהנחייתה של אור שיבר (רכזת התקשוב בביה"ס) ואנוכי, דנה פידלמן (קלינאית התקשורת בביה"ס), תכננה את תסריט הקליפ וחשבה על דרכים ויזואליות להעביר מסר כה עוצמתי וחשוב עבורם. תהליך ניסוח רעיונות לכתב, ומכתב- לצילום.

לאחר האזנה משותפת לשיר של שתי הסדנאות, התלמידים הביעו רצון להוציא את המסר של השיר הלאה. קריאה לקבלת השונה ושיויון הזדמנויות. הקריאה החוצה לעולם שיסתכל עליהם בעיניים על אף השונות הנראית לעין, משום שבפנים- יש עולם שלם. התלמידים בחרו להציג בקליפ את החלומות שלהם (הצלחה בבגרות, להיות מוזיקאי, מורה, ציירת). כשהם משיגים אותם, אותה "מסכה" שעוטים עליהם על מנת "לנסות להיות כמו כולם" יורדת, ויש מקום טהור של שמחה אמיתית של גאווה והצלחה -"עולם שלם", אדם שלם.

צילום קטעי הקליפ השונים נעשו בעזרת הנגשות מתאימות לתלמידים, ודרשו תכנון ובניית עזרים לצילום בעזרת מכשירים שונים, כאן נעשה גם שיתוף פעולה עם ריפוי בעיסוק ומלבת. ליווי הצילום ועריכת הקליפ נעשה בשיתוף פעולה עם הצלם אמיר רוזנברג שהיה חלק בלתי נפרד מהתהליך והתלמידים למדו רבות אודות "מאחורי הקלעים" וטכניקות צילום שונות. בהקלטה המקצועית עזר הזמר דודי לוי שאירח אותנו בלב פתוח באולפנו ותרם לנו רבות מהידע המקצועי שלו. וכמובן לשם הפקת ופרסום הקליפ, זכינו לליווי המנהלת רויטל וייס, ולאישור מפקחת.

לסיכום,

התלמידים עברו תהליך למידה שלם דרך הפקת קליפ, על איך הופכים רעיון למציאות. תהליך של למידה מתוך מוטיבציה שלהם להראות משהו משלהם לעולם והעברת מסר כה עוצמתי.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד