רשות נחל הקישון ערכה מפגש עם אשכול ארגוני הצרכים המיוחדים בחיפה ביניהם "נגישות ישראל" בנושא הנגשת פארק נחל קישון לבעלי מוגבלות (רשות נחל הקישון )

21/08/2013
 
 
* (הגדל)

במסגרת המאבק להקמת פארק נגיש לאנשים עם מוגבלויות בחיפה, נפגשו נציגי ארגונים ביניהם נגישות ישראל במסגרת "מעוף חברתי" של המועצה להתנדבות חיפה עם נציגי רשות נחל הקישון ואדר' אמיר בלום אשר הציג בפניהם תוכניות להנגשת הפארק המתוכנן לאורך נחל הקישון.

 

ביום שלישי האחרון, 13.08.2013, ערכה רשות נחל הקישון מפגש עם אשכול ארגוני הצרכים המיוחדים, בהובלת המועצה להתנדבות חיפה, בנושא הנגשת פארק הקישון ושימושיו לציבור בעלי מוגבלות וצרכים מיוחדים. האשכול מקיים פעילות רחבה בקרב הארגונים מזה שלוש שנים לצורך קידום הנגשת מוסדות, מבני ציבור ופארקים לבעלי המוגבלויות בחיפה וסביבתה. 

במפגש השתתפו נציגי ארגונים המיצגים קשת רחבה של אנשים עם לקויות,  יוסי סורוג'ון, מתכנן רשות נחל הקישון, אדר' אמיר בלום, מתכנן הפארק מטעם רשות הנחל, סטלה אבידן, יועצת שיתוף הציבור של הרשות ושרונה שנהר, מנהלת מעוף חברתי במועצה להתנדבות חיפה. מתכנן הרשות הציג את מטרת המפגש וציין כי בכוונת רשות נחל הקישון לקבל מהמשתתפים במפגש הצעות אופרטיביות להנגשת הפארק הקיים לאנשים עם מוגבלות ולהטמיעם בתכנית הפארק. בסיכום המפגש הוצע לשתף את נציגי האשכול בהמשך התהליך התכנוני לקראת ביצוע הפרויקט.

לדברי שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון: "פארק הקישון הינו משאב ציבורי וככזה עליו להיות מונגש לכלל הציבור הרחב. כדי לממש יעד זה החלה הרשות בתהליך שיתוף ציבור ובמגוון פעילויות מונגשות לבעלי הצרכים המיוחדים".

הליך שיתוף הציבור שקידמה הרשות כלל, בין היתר, מגוון פעילויות מונגשות לציבור עם צרכים מיוחדים ולשיתופי פעולה מוצלחים, לרבות סיור ללא תשלום שהתקיים בחג השבועות. הסיור הונגש והותאם גם למתקשי הליכה וללקוי שמיעה. בהמשך, נערכו סיורים שונים, לקבוצות מאורגנות, עם צרכים מיוחדים ונוצר שיתוף פעולה עם עמותת אלווין לשם הכשרת מדריכים עם מוגבלות להדרכה בקישון שנכלל בתכניות חינוכיות שהרשות מוציאה לפועל יחד עם החברה להגנת הטבע.

לדברי שרונה שנהר, מנהלת מעוף חברתי ורכזת פעולות האשכול: " יש "להוריד את הכובע" בפני רשות נחל קישון והעוסקים במלאכה מטעמם. מאז פנייתנו הראשונית אליהם להנגשת הפארק הם עובדים ללא ליאות כדי לשמוע, לתכנן, לגייס משאבים ולבצע שיפורים. תהליך השיתוף עצמו אינו מובן מאליו ומעצים את נציגי הארגונים, בכך שנותן במה לקולם של האנשים עם המוגבלויות בחיפה ומעבר לכך מדגיש את חשיבות פעילותם מזה ארבע שנים באשכול הארגונים ככוח סינרגי משפיע".

 

מקור: הודעה לתקשורת מטעם רשות נחל הקישון


 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד