חדש בארץ: מתקן המאפשר לנכים לשחק גולף

8/09/2015
 
 

כיסא ייחודי שרכש ארגון נכי צה"ל מאפשר לנכים לשחק גולף בדומה לשחקנים רגילים, לנוע בעמידה אל הכדור ולחבוט בו. במתקן נעשה שימוש בתחרויות בינלאומיות, וכאן מקווים להקים בעזרתו נבחרת גולף לנכים. בקרוב באולימפיאדת 2016?

אחרי כדורסל נכים וכדורגל נכים - ניתן לשחק גם גולף: בשבוע שעבר רכש ארגון נכי צה"ל כיסא גלגלים ראשון מסוגו בישראל, ההופך למתקן הפעלה למשחק גולף, בעלות של כ-150 אלף שקל. המתקן הייחודי, הנקרא Paragolfer , מאפשר לספורטאים נכים לשחק ולהתמודד מול שחקני גולף שאינם נכים.

ארגון נכי צה"ל רכש שני כיסאות מחברת כמיטק, הנציגה בישראל של חברת אוטובוק הגרמנית המייצרת את המתקן.

לחבוט במצב עמידה

יתרונותיו של הכיסא על פני מתקנים דומים באים לידי ביטוי בעיקר בכל הקשור לתנועה על מגרש הגולף, הבנוי מכרי דשא בגבהים שונים, חולות ובורות. גלגלי הכיסא הייחודיים מאפשר לעבור בין סוגי המשטחים השונים ללא קושי.

השחקן שולט בכיסא באמצעות ג'ויסטיק, וניתן לכוון אותו למצב עמידה המתאים לחבטה נוחה יותר בכדור ומאפשר להתמודד מול שחקנים העומדים על המגרש.

יוסי לוין, מנכ"ל חברת כמיטק, מספר ל- ynet כי "הרעיון הוא לאפשר למשותקים שתנועתם מוגבלת לתפקד ככל אדם אחר. ה- Paragolfer פותח מתוך כוונה לאפשר גם להם לעסוק בגולף, ענף ספורט פופולרי בארצות רבות.

"הכלי תוכנן כך שהוא מאפשר עמידה, הנפת המחבט ותנועה אל עבר מיקומו החדש של הכדור, כך שניתן לשחק גם מול שחקנים שאים נכים. בטכנולוגיה המתקדמת הזו נעשה שימוש כבר ברחבי העולם, בתחרויות מקומיות ובינלאומיות, וכעת הוא נגיש גם בארץ בזכות ארגון נכי צה"ל שקידם את העניין בשנים האחרונות. החלום המשותף לנו ולהם - להביא את השירות הזה לנכים - הפך אחרי זמן רב ומאמצים למציאות".

לכתבה המלאה באתר ynet - לחצו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד