המקגייור של מרכז השיקום המקצועי
23/04/2008
 
 
הגדל

באדיבות קרן - רשת מרכזי אבחון ושיקום מקצועי
צילומים: אלה שביט

אנשים בעלי נכויות ומוגבלויות נתקלים בחיי היום-יום שלהם בקשיים רבים כאשר הם נדרשים לבצע משימות אשר עבור רובנו הן קלות ופשוטות לביצוע. אל סדנאות העבודה במרכז השיקום המקצועי במפרץ חיפה, המתמחה בהכשרה מקצועית, שיקום תעסוקתי ושילוב בעבודה של נכים ומוגבלים מאזור חיפה והקריות, מגיעים מדי יום כ-250 אנשים משתקמים. במקום זה הם מוצאים עניין ותעסוקה ומתמודדים, איש - איש כמיטב יכולתו, עם פעולות מגוונות הדורשות מיומנויות של אריזה, הברגה, הרכבה ועוד. על פי רוב צוות מדריכים-מאמנים מסייע למשתקמים להתגבר על קשיים בביצוע המשימות. ואולם, לעתים, נדרשים יצירתיות וכושר אלתור כדי להתגבר על מגבלות פיזיות קיימות, על-מנת למצות את היכולת ולשפר את התפוקה בעבודה. אל מול אתגרים כאלו, נכנס לתמונה איש מיוחד, מתנדב מוכשר ויצירתי שניחן בסבלנות רבה ויכולות תכנון וביצוע . אנחנו במרכז מכנים אותו באהדה רבה, "המקגייור" שלנו.

פטנט שעדי פיתח - להרכבת שקעי חשמלעדי נחום, גמלאי חייכן ונמרץ, תושב קריית ביאליק, אב ל-3 וסב ל-3, הוא איש של אתגרים טכניים, מתנדב במילב"ת, יחידת המתנדבים למען הקהילה של רפא"ל. עם ותק של 40 שנות ניסיון בתחום הפיתוח בתעשייה, מקדיש עדי מזמנו, מרצו וכישוריו לפיתוח אמצעי עזר לנכים ומוגבלים המסייעים ומקלים עליהם במהלך ביצוע מטלות במסגרות עבודה. מדי שבוע מגיע עדי לסדנאות העבודה במרכז השיקום המקצועי במפרץ חיפה, צופה באנשים מבצעים את עבודתם, שומע ללבם, מזהה קשיים ומגבלות ובעיקר, אפשר לראות אותו רושם לעצמו הערות, משרבט ומשרטט דגמים ורעיונות לפיתוח. בסדנת העבודה שלו ברפא"ל, עומדים לרשותו מיטב חומרי הגלם, מהם הוא כבר פיתח וייצר אמצעי עזר רבים, אותם מתאים עדי לכל נכה על-פי צרכיו, מגבלותיו ואופי המשימה הנדרשת לביצוע.

"את ההשראה אני מקבל ממקומות שונים", מספר עדי, "הפתרון אינו מיידי, אך כשאני נעול על מציאתו, בסופו של דבר זה מגיע. המוטו שלי בחיים הוא שאף פעם אינני מרים ידיים, כך עבדתי כל חיי. מבחינתי, מציאת פתרון הוא דבר שתמיד אפשרי."

לצפיה בכתבה בנושא מאולפן שישי

לכתבה נוספת מ-Ynet

קרן - רשת מרכזי אבחון ושיקום מקצועימרכז שיקום מקצועי חיפה שוכן במפרץ חיפה ומנוהל על-ידי "קרן", הקדש ציבורי ו-מלכ"ר, המפעילה ברחבי הארץ למעלה מ-70 מוקדים של מרכזי אבחון, הכשרות ושיקום מקצועי, מכונים לשימושי מחשב וטכנולוגיה ויחידות תעסוקתיות.

 

לסיפורים אישיים נוספים

דרג את הכתבהדירוג כתבה המקגייור של מרכז השיקום המקצועי: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד