הפיתוחים החדשים בפרויקט "תחשוב טוב" של עמותת מילבת

19/11/2014
 
 
ספר לילדים כבדי ראייה

פרויקט "תחשוב טוב" של עמותת מילבת המסייעת בשיפור איכות החיים של אנשים בעלי צרכים מיוחדים, מעודד פיתוח רעיונות, מוצרים וטכנולוגיות עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים ומסייע להם לקרום עור וגידים.

זוהי השנה השנייה של הפרויקט, במסגרתו סטודנטים, מעצבים, מהנדסים ואנשים יצירתיים אחרים מוזמנים להשתתף בתחרות ארצית של רעיונות ופיתוחים טכנולוגיים עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים. המשתתפים מתבקשים להציג מוצר של אביזר עזר, טיפול ופנאי - בין אם זה רעיון, דגם, דגם פעיל או מוצר סופי - שמטרתו שיפור איכות חייהן ורמת תפקודן של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

לאחר התחרות עמותת מילבת תמשיך לפתח רעיונות שיימצאו מתאימים, בשיתוף בעלי הרעיונות, על מנת להביאם לכדי מוצרים מוגמרים לרווחת קהלי היעד.

בשנה שעברה המוצר שזכה במקום הראשון בתחרות היה ספרייה עם מנגנון לשינוי גובה המדפים, שמאפשר גישה ליושבים בכיסא גלגלים.

לתחרות השנה הוגשו הרבה פיתוחים מעניינים, בהם רכב עירוני לאנשים בכיסאות גלגלים, סדרת כלי אפיה לאנשים עם מגבלה, טבעת עם חיישן לאיתור חפצים לאנשים כבדי ראיה, מכשיר נחייה רוטט לעיוורים וספר לילדים כבדי ראייה.

פיתוח פרקטי במיוחד הוא עמוד עירוי חדשני, המותאם לצרכי החולה והצוות המטפל. העמוד מעוצב כך שקל להתנייד במהלך העירוי והוא מאפשר לשמור על פרטיות המטופל באמצעות כיסוי לשקית העירוי ומקום ייעודי ודיסקרטי לשקית שתן.

כל המוצרים נבחנים ומדורגים, בין השאר, בהתאם לקריטריונים הבאים: תפקוד, יעילות, עיצוב, מקוריות/חדשנות ומידת היישום. הפרסים לזוכים השנה יהיו 10,000 ש"ח למקום הראשון, 6,000 ש"ח למקום השני ו-3,000 ש"ח למקום השלישי.

לכתבה המלאה שהתפרסמה באתר כמוני - לחצו כאן

דרג את הכתבהדירוג כתבה הפיתוחים החדשים בפרויקט "תחשוב טוב" של עמותת מילבת: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד