תערוכת רובוטיקה ביפן מציגה שלל פיתוחי טכנולוגיה מסייעת

10/11/2013
 
 
הדגמת שימוש בחליפת שרירים להרמת מטופלת

תערוכת הרובוטיקה הבינלאומית שנערכה בטוקיו בימים 07/11-09/11 הציגה שלל פתרונות טכנולוגיים: זרוע רובוטית ששמה לק, חליפת שרירים שמעניקה כוח הרמה למטפלים סיעודיים ומקל הליכה שמתנהג כמו כלב נחייה ומתריע בפני סכנות - אלה רק חלק מהרובוטים שהתחרו על תשומת לב הקהל בתערוכה.  

במדינה שבה רבע מתוך 128 מיליון התושבים נמצאת מעל 65, המצאות יצירתיות היכולות להקל על חיי המבוגרים או המטפלים שלהם, הופכות לעסק פוטנציאלי ונושא להמון מחקרים.

אחת ההמצאות הנוגעות לאוכלוסייה המבוגרת בעולם היא "חליפת השרירים" המעניקה כוח רב לחובש אותה ועוזר לו להרים מטופל מהמיטה. ההמצאה הייתה אחת האטרקציות הפופולריות בתערוכה

בין 300 החברות שהשתתפו בתערוכה הייתה גם NSK , שהציגה מקל הליכה העוזר למאותגרי ראייה בתמיכה פיזית והדרכה בכיוונים. "לייבוט", שנראה כמו מקל הליכה רגיל עם עגלה קטנה, יכול לעזור לעיוורים להגיע ליעדם ואפילו מזהיר מפני סכנות בדרך כמו בורות, ענפים ועוד.

בחלק הקליל של התערוכה, הוצג הרובוט הקוסמטיקאי "רובו-נייליסט", זרוע של רובוט תעשייתי שמסוגל בדיוק רב למשוח כמה שכבות של לק על ציפורן ואפילו יכול לעטר אותה באבני קריסטל קטנות. "הרבה אנשים מדיימנים רובוטים תעשייתים שעושים עבודה חשובה למפעלים גדולים, אנחנו הצגנו שרובוט כזה יכול להיות גם מאוד מדויק ומיומן", אמר ראש החברה.


לכתבה המלאה שהתפרסמה ב ynet - לחצו כאן

דרג את הכתבהדירוג כתבה תערוכת רובוטיקה ביפן מציגה שלל פיתוחי טכנולוגיה מסייעת: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד