סטארטאפ ישראלי: סמארטפונים לקשישים

18/11/2013
 
 
קשישה עם סמארטפון

חברת הסטארט-אפ E2C החליטה לענות על אתגרי הגיל השלישי, בשלב ראשון עם סמארטפונים תחת השם Basic Smartphone ובהמשך עם טאבלטים, טלוויזיות ומוצרים נוספים.

אמיר אלון, מנכ"ל ומייסד משותף E2C, סיפר כי הרעיון שלהם היה לשפר את חיי היום-יום של אוכלוסיית הגיל השלישי ע"י הנגשת האוכלוסייה הזו לטכנולוגיות המתקדמות, תוך התחשבות באילוצים ובמגבלות שיש לאוכלוסייה הזו. "יחד עם זאת, כל אחד יכול להשתמש בפתרון שלנו, בכל גיל", מוסיף אמיר, "ראינו, שיש אוכלוסיות מיוחדות שזה מתאים להן בכל גיל, למשל: לקויי ראייה, לקויי שמיעה ועוד.

היו לנו כמה אתגרים, שאני מקווה שפתרנו אותם נכון, ובתהליך נכון:

א. מסך מגע. זה נושא בעייתי לגיל השלישי, בגלל ירידת הרגישות באצבעות ובלחיצות ולעיתים אצבעות רועדות.

ב. ריבוי מידע. בסמארטפונים הרגילים יש יותר מדי מידע לקשיש, מידע שלא נחוץ לו.

לכן, פיתחנו ממשק משתמש חדש הבנוי על כמה עקרונות חדשים לגמרי המותאמים לאוכלוסייה הזו, סביב הממשק החדש בנינו שורה של שירותים, שהותאמו במיוחד לאוכלוסייה זו, שכבר מופעלים בממשק ובכלל זה:

א. העולם המשפחתי. זה כולל יכולת קבלת תמונות מבני המשפחה, חיבור מלא למשפחה. מאחורי הקלעים חיברנו את פייסבוק וגם את ווטסאפ למערכת, והקשיש יכול לקבל וגם לשלוח בקלות תמונות. בתחום זה אנו מספקים שירותים לתחום הבידור והפנאי, כולל שימוש במצלמה הקיימת במכשיר.

ב. עולם המסרים. זה כולל מסרונים וצ'טים, שנעשים בממשק אחד קל. גם יצרנו גישה קלה לתא הקולי.

ג. עולם המידע. למשל: חדשות הנאגרות מאתרים מובילים כמו YNET ומוגשות לקשיש בצורה קלה ולפי נושאים.

ד. עולם הביטחון האישי. זה בעיקר לחצן המצוקה. אפשר להגדיר את לחצן המצוקה, כך שיתקשר לנטלי (בתשלום) או לבני משפחה לפי עדיפות שקובעים במכשיר.

ה. אנו בשלבי בנייה של עולמות תוכן נוספים, דוגמת עולם התוכן הרפואי, נושא שמאוד מעניין את האוכלוסייה הזו, כולל קבלת תזכורות ללקיחת תרופות בזמן.

בנוסף, בנינו מוקד שירות המותאם לגיל השלישי, שעונה לכל צרכיו וגם יכול להשתלט על המכשיר מרחוק ולספק עזרה לקשיש במצוקה."

המכשיר החל להימכר גם באינטרנט וגם ברשת של מפיצים בכל רחבי הארץ, לרבות ברשת באג, רמי לוי ועוד, תחת השם: Basic Smartphone.

לכתבה המלאה באתר Telecom News - לחצו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד