פיתוח ישראלי: סמארטפון לעיוורים

9/06/2013
 
 
סמארטפון לעיוורים

Ray הוא פרויקט שהוקם בשיתוף מספר גורמים, בראשם קוואלקום (Qualcomm), שותפה מרכזית נוספת במיזם היא הספריה המרכזית לעיוורים וכבדי ראייה. מיזם Ray מאפשר לעיוורים לשמוע את קטלוג הספרים הישר מהטלפון. עד כה היו צריכים העיוורים להזמין את הספרים ולקבל אותם כדיסקים בדואר.

בועז זילברמן, מייסד ומנכ"ל Ray הסביר: "החומרה במכשיר טלפון נותנת הרבה חיישנים, למשל המצלמה שבשביל הרואים היא רק לצילום, בשביל העיוור היא יכולה לשמש לראות אם האור בחדר דולק או כבוי, מה צבע החולצה שהוא הוציא מהארון, איזה שטר לתת לנהג מונית ואפילו האם הרמזור אדום". כרגע המכשיר אינו מאפשר פונקציות מורכבות כאלו אלא רק את השימושים הבסיסים של ניווט ברשימת אנשי קשר, חיוג ו- SMS.

ממשק המשתמש של הטלפון מבוסס על כך שכל נקודה עלייה לוחץ המשתמש מוגדרת כמרכז המסך. מהשלב הזה העיוור מתפעל את המשך במחוות של ימינה-שמאלה, למעלה-למטה, כאשר התפריטים מוקראים בקול.

הטלפון הושק באוקטובר 2012 וב- 6.5.13 נחתם חוזה ראשון עם חברת הסלולר האמריקאית Odin Mobile שהודיעה כי תשווק את הפיתוח הישראלי.

Odin Mobile היא חברת סלולר וירטואלית, שרוכבת על רשת T-Mobile שמספקת שירות בכל ארה"ב וכל מוצריה מוכוונים לעיוורים וכבדי ראיה. ה-RAY נמכר מעתה בחברה במחיר של 300 דולר.

לסרטון הדגמה - כנסו לכאן

 

לידיעה המלאה ב dtown - כנסו לכאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד