דווקא עכשיו - הנגשת אתרים עבור כלל הקונים הפוטנציאליים

12/04/2021
 
 
דווקא עכשיו אתרים נגישים מאפשרים לכלל הקונים הפוטנציאליים להגיע אליכם

תקופת הקורונה והסגרים המחישה לבעלי עסקים רבים את החשיבות הגבוהה ביצירת נוכחות מקוונת ברשת האינטרנט. בתקופה הזו אנו עדים לביקוש הולך וגובר לאתרי אינטרנט שיאפשרו חשיפה גדולה יותר לעסק באמצעות המחשב והטלפון החכם. עם זאת, חשוב לזכור כי קיים שיעור ניכר של גולשים עם מוגבלויות ראייה, שמיעה ותנועה המתקשים להשתמש באתר שאינו מונגש עבורם, ולכן יעדיפו לבצע רכישה מאתר אינטרנט מונגש שתוכנן בהתאם למגבלותיהם.

על פי חוק הנגישות והתקנות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות) תשע"ג-2013) אתרי אינטרנט חדשים שנבנים צריכים להיות מונגשים לבעלי מוגבלויות כבר בעת עלייתם לאוויר ואם מדובר באתר קיים יש ליישם את ההתאמות הדרושות כדי להנגישו לאנשים עם מוגבלות. חשוב לזכור כי נגישות אתרים אינה רק דרך לעמוד בתנאי החוק, אלא היא מעניקה עוד מגוון רחב של יתרונות לבעל האתר.

ניצול יעיל יותר של מחלקת השירות

כיום, בשל התקנות המחמירות הנוגעות לריחוק חברתי במקום העבודה והמצב התעסוקתי במשק, כמות העובדים הפנויים לשירות לקוחות בעסקים רבים הצטמצמה. האינטרנט יכול להוות אמצעי נוח וקל עבור הלקוחות לקבל מענה לפניותיהם ולקבל מידע משמעותי לפני ביצוע רכישה. ניתן להשתמש באתרים ובאפליקציות של העסק לביצוע פעולות רבות ולהפחית לחץ על מחלקת המכירות ושירות הלקוחות. בניית אתר נגיש תאפשר לכל בעל מוגבלות להשתמש באתר ללא פנייה לחברה.

תרבות הפנאי עברה לרשת

תרבות הפנאי בתקופת הקורונה נהיית הרבה יותר דיגיטלית.. רבים מחפשים קורסים דיגיטליים המתקיימים ברשת ומאתרים מידע מרתק באתרים שונים. לכן, בניית אתר נגיש יכולה לשרת את מרבית הקוראים של האתר ולהגדיל בצורה משמעותית את התעבורה אליו. אתר נגיש גם ימשוך גולשים שעד כה לא יכלו להיכנס לאתר ולצפות בפרסומות והסקירות שבו.

תקופה של חיסכון כלכלי

רכישת מוצרים גם היא עברה לאינטרנט. למרבה הצער אתרים שאינם מונגשים מאבדים את החשיפה הגבוהה הזו בשל השקת אתרי סחר או דפי נחיתה בצורה מהירה, ללא הקפדה על בנייה נגישה. זכרו כי הנגשת אתרים צריכה להתבצע בכל דף, ולא רק באתר האינטרנט הראשי של החברה.

בנוסף, בעלי עסקים רבים מצמצמים תקציבים ולכן עשויים לשכוח את היתרונות הכלכליים הרבים שיש לביצוע הנגשת אתרי אינטרנט. בפועל כל שקל שמושקע על הנגשת אתר או הנגשת אפליקציות חוזר אליהם בדמות פעילות רבה יותר באתר ופנייה לקהלים נוספים.

מבצעים הנגשה אך לא כותבים הצהרה

חלק מהעסקים אכן מבצעים הנגשה חלקית, אך לא מוסיפים הצהרת נגישות לאתר. חשוב לזכור להוסיפה כדי לציין בפני המשתמש אילו שינויים בוצעו, ואם חסר שינוי כלשהו המשתמשים יכולים לפנות לבעלי האתר ולהציע שינויים נוספים שיקלו עליהם להשתמש בו. נגישות אתרים צריכה להתבצע על ידי חברה שמכירה את הנושא היטב כדי לוודא שאכן כל אדם עם מוגבלות יוכל להיעזר באתר זה.

לסיכום, אם עד כה לא ביצעתם הנגשת אתרים בהתאם לתקנות - זכרו כי מדובר בפעולה שתאפשר לשיעור גבוה יותר של לקוחות פוטנציאליים לצפות בתכני האתר ולקבל מכם שירות. חשוב לפנות לשירותיה של חברה שתוכל לטפל במקצועיות בהנגשת האתר הקיים שלכם או תסייע לכם לבנות אתר אינטרנט מונגש כבר מהיום הראשון.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד